Rama mban premtimin për Leon e vogël

Rama ka postuar një foto ku po përcjell Leon e vogël për në shkollë. Saktësojmë se fushatën për Leon e vogël e ndërmori gazetarja e “Koha Jone” Albina Gjergji. Ky është fakt dhe mund të pyetet familja e tij. Me pas problemi i tij mori dhenë derisa mbërriti në zyrën e kryeministrit Rama. Nga ana […]

Vazhdo të lexosh

Poezi nga Albina Gjergji.

UNE JAM NGJYRE E KUQE Unë jam ngjyrë e kuqe Kordele e lidhun N’kutinë e andrrave Që pret me u hapë E rrahjet e zemrës me i shtue. Këndoj… E vallëzoj me erën Baladën e heshtjes. N’hapësirën e pafundme Titullin… “E lirë”! TE DU! Të du! Merre këtë fjalë Kjo asht krejt çka mundem me […]

Vazhdo të lexosh