ALARM PËR BOMBË NË BRUKSEL

Në një ndertesë afër zyrave të Bashkimit Europian është dhënë një alarm për bombë dhe 40 persona janë evakuuar nga zona e rrezikut. Ndërtesa i përket bllokut të zyrave të Bashkimit Europian në qytet. Sipas medieve, policët ndodhen tashmë në vendngjarje dhe qentë e policisë janë duke kërkuar për bombën. Alarmi erdhi para një ore […]

Vazhdo të lexosh

Alarmi i Pedagogut për mishin/ Vijnë viça nga Bullgaria, Maqedonia dhe kanë dalë që këto mishra janë me shumë probleme.

Pedagogu i njohur, Kristaq Bërxholli, ka reaguar ditën e sotme për sigurinë ushqimore në vend dhe ka deklaruar se mishi që vjen nga jashtë është probleme. Sipas tij në gjalpin që tregëtohet në vend ka vaj palme. Bërxolli gjithashtu deklaroi se: “Nuk mbushet tregu me mish pule. Tregun e mbushin me mish derri dhe viçi. […]

Vazhdo të lexosh

Mjekët të shqetësuar: Kim Kardashian po kryen marrëdhënie seksuale më tepër se duhet

Një ndër personat me të cilët ajo konsultohet më së shumti është mjeku personal, i cili së fundmi mësohet t’i ketë dhënë vërejtjen se ajo po kryen marrëdhënie më shumë se sa që është normale. 36-vjeçarja dhe bashkëshorti i saj Kanye West kanë treguar se kohëve të fundit po përpiqen të bëjnë sërish fëmijë, dhe […]

Vazhdo të lexosh

Alarmi: Ja 3 lumenjtë e ndotur në Shqipëri

  Ishmi, Erzeni dhe Semani janë lumenjtë më të ndotur në Shqipëri. Raporti i fundit i Agjencisë Kombëtare të Mjedisit në lidhje me gjendjen e ujërave të lumnjëve për vitin 2016, ka nxjerrë në pah situatën alarmante. Ekspertët vlerësojnë se ndotja e tyre ndodh gjatë kalimit në zonat urbane, si pasojë e shkarkimeve dhe mbetjeve […]

Vazhdo të lexosh

E fundit/ Tjetër Alarm për bombë në avionin e linjës Dubai – Londër

Një avion nga Dubai në Londër është evakuuar për shkak të një alarmi për bombë , shkruan “Daily Mail”. “Të gjithë klientët që udhëtojnë nga Dubai në Londër kanë zbritur përkohësisht nga avioni për kontrolle sigurie”, deklaroi kompania ajrore. Kjo është thjesht një masë parandaluese, pasi siguria e klientëve tanë dhe ajo e ekuipazhit është prioriteti […]

Vazhdo të lexosh

Alarm për bombë në Elbasan.

Një alarm për bombë ka vënë në lëvizje policinë e Elbasanit e cila ndodhet ne vendin e ngjarjes. Bëhet fjalë për valixhe të dyshimtë që është pikasur në zonën pranë teatrit “Skampa”. Forca të shumta të uniformave blu kanë ngritur një perimetër sigurie zonë. Nuk dihet se kush e ka lene valixhen dhe se çfare mund […]

Vazhdo të lexosh

Militantët e nje grupi terrorist në gadishullin e Sinait kanë gjuajtur një raketë drejt Izraelit

Militantët e nje grupi terrorist në gadishullin e Sinait kanë gjuajtur një raketë drejt Izraelit, disa momente pasi vendi mbylli kufiri jugor me Egjiptin nga frika e një sulmi të afërt. Lajmi është bërë i ditur nga ushtria izraelite, duke njoftuar se raketa goditi një serë në një komunitet jugor izraelit në afërsi të kufijve të Egjiptit […]

Vazhdo të lexosh

Mediat Italiane për zhdukjen e mbetjeve: Në prapaskenë, skenari i tmerrshëm i përfshirjes së eko-mafias

Çështja e mbetjeve “çmendet” nëpër televizione e gazeta, ndërsa në parlament përplasjet për ligjin e importimit të mbetjeve, paraqitur nga  qeveria e pastaj bllokuar nga ndërhyrja e drejtuesve më të lartë të shtetit, bëhet  shkak për një përplasje epokale që nxjerr në pah, pa asnjë diskutim, përgjegjësitë e kryeministrit Edi Rama. Faktet janë bërë të […]

Vazhdo të lexosh