4 të vdekur nga një aksident i rëndë në Papër-Elbasan

Më datë 23.09.2019, në aksin rrugor Elbasan- Papër, ka ndodhur një aksident rrugor ku janë përplasur  tre automjete,  mjeti me drejtues shtetasin G.K, mjeti me drejtues shtetasin O.Sh dhe mjeti me drejtues  shtetasin E.R. Për pasojë katër shtetas kanë humbur jetën të cilët ishin pasagjerë në  mjetin që drejtohej nga shtetasi G.K,  kanë humbur jetën. […]

Vazhdo të lexosh

Bilanc lufte/ 107 të vdekur dhe 1 mijë të plagosur nga 1 janari i këtij viti deri më sot.

Drejtori i Policisë Rrugore Mitat Tola ka publikuar mbrëmë në emisionin “Debati në Channel One” të gazetarit Roland Qafoku, 9 video reale nga aksidentet që kanë ndodhur në Shqipëri kohët e fundit. Në formën e një mesazhi sensibilizues Tola bëri apel që drejtuesit e mjeteve por edhe këmbësorëve të zbatojnë rregullat e qarkullimit rrugor sepse […]

Vazhdo të lexosh

Shtypi një fëmijë me makinë dhe si hyri gjemb në këmbë dhe sulmon Sait Dollapin për dhunë

Gazetarja Mira Kazhani duke komentuar dhunën mbi Sahit Dollapin tha se ishte ndjerë keq nga pamjet por se ai ishte i dhunshëm gjatë gjithë protestës. Sipas saj, pamjet ishin të rënda por se kur mbjell dhunë korr dhunë. “Ishte titulli më i vështirë atë ditë. Pamjet ishin të rënda dhe më erdhi shumë keq. Është […]

Vazhdo të lexosh

Aksident i rëndë pak çaste më parë në zonën e Peqinit.

Një aksident i rëndë ja ndodhur pak çaste më parë në zonën e Peqinit. Ngjarja ka ndodhur në kryqëzimin e Gjoçajt në Peqin, dyshohet për viktima. 2 makina janë aksidentuar me njëra tjetrën, dy persona në gjendje të rëndë Mendojhte se ka nje viktime mes personave që kanë qenë në makinta që janë pëfshurë në […]

Vazhdo të lexosh

Tragjedia në Portugali/ Momenti kur rrëzohet autobuzi nga kodra (Video)

Një autobus turesh që po transportonte turistë gjermanë është rrëzuar në ishullin Madeira të Portugalisë, duke vrarë 29 vetë dhe duke plagosur 28 të tjerë, sipas autoriteteve lokale. Autobusi, i cili po mbante 55 vetë, u rrëzua nga një kodër e pjerrët, në një kthesë në lindje të kryeqytetit Funchal dhe përplas në një shtëpi, […]

Vazhdo të lexosh

E fundit/ Aksidentohet gazetarja në rrugën Tiranë-Durrës. VIDEO

Gazetarja Mira Kazhani është përfshirë në një aksident rrugor gjatë ditës së sotme në autostradën Tiranë-Durrës. Nga aksidenti ka mbetur i plagosur një burrë, i cili fatmirësisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Burri i aksidentuar është përplasur në momentin kur po kalonte rrugën për të shkuar tek stacioni i autobusit. Ai ndodhet në spitalin ushtarak […]

Vazhdo të lexosh

E tmerrshme/ Vdes duke qënë live në Facebook. Video-18

Një ngjarje mjaft e rëndë dhe e pazakontë ka ndodhur mbrëmjen e kaluar teksa një shqiptar ka ndërruar jetë si pasojë e një aksidenti automobilistik. Bëhet fjalë për shtetasin Beg Morina, 45 vjeç me origjinë nga Hasi, i cili punonte si picier në Hungari. Mbrëmjen e kaluar teksa po udhëtonte në një autostradë të Hungarisë, […]

Vazhdo të lexosh

Arrestohet kreu i PS-së në Prrenjas.

Policia ka arrestuar kryetarin e Partisë Socialiste të Prrenjasit, Haxhi Çollaku, pas denoncimit të ish-kryeministrit Sali Berisha në rrjetet sociale. “Kryetari i partisë kanabiste të Prrenjasit, Haxhi Çollaku shtyp për vdekje qytetarin”,- citohet nga shënimi i Berishës në Facebook. Sipas uniformave blu Çollaku, ka aksidentuar këmbësorin me iniciale A.V, 54-vjeç, i cili ndodhet në gjendje […]

Vazhdo të lexosh

Prefekti i Korçës aksident dhe sherr me shoferët. VIDEO-FOTO

Një aksident ka ndodhur pasditen e djeshme në fshatin Vashtëmi të Korçës, në aksin nacional Korçë-Pogradec. Mësohet se në aksident janë përfshirë tre mjete, një prej të cilave me targa të huaja. Burime bëjnë me dije se në një nga mjetet e përfshira në aksident ndodhej edhe prefekti i qarkut të Korçës, Dhori Spirollari. Spirollari, […]

Vazhdo të lexosh

Nga Armand Maho/ Rama, aksidenti fatkeq i shqiptareve!

Njësoj si ne vitet 39-40, kur koco tashko do therriste nen arme Enver Hoxhen, qe u shnderrua ne nje monster per shqiptaret, ashtu dhe sot ndodhemi para nje aksidenti fatal te historise te cilin duket se do e paguajme shtrenjte. Ne menaxhimin e vendit ndodhet kryeministri me i paafte dhe i deshtuat ketyre 28 viteve […]

Vazhdo të lexosh

E fundit/ Plagosen 4 gjyqtarë futbolli…

Gazetari Fatmir Popja raporton për “BalkanWeb” se njeri prej aksidenteve ka ndodhur ne vendin e quajtur Përrenjas Fshat teksa janë përplasur dy autovetura, njëra prej te cilave është përmbysur. Ne njërin prej automjeteve të përfshirë në ketë aksident udhëtonin katër gjyqtare futbolli te cilët kanë pësuar dëmtime të lehta dhe ndodhen jashte rrezikut për jetën. […]

Vazhdo të lexosh

Fituesi i Big Brother: Mjekët detyrohen ta fusin në operacion

Duket se një aksident i ka kushtuar shumë Vesel Kurtishajn, ndërsa mësohet se do t’i nënshtrohet një operacioni mëngjesin e nesërm. Ai ka treguar në rrjetet sociale se ka dëmtuar rëndë miniskun si dhe ka pësuar këputje të ligamentit, i është dashur  një ndërhyrje kirurgjikale. Veseli ka falënderuar të gjithë fansat që janë shqetësuar për […]

Vazhdo të lexosh

Aksident i rëndë në Vlorë, makina përplas një fëmijë 4 vjeç.

Një aksident i rëndë ka ndodhur në qytetin e Vlorës, ku një makinë ka aksidentuar një fëmijë 4-vjeç. Fëmija dyshohet se i ka ikur të ëmës nga duart dhe më pas është shtypur nga automjeti. Fëmija është transportuar për në spital, por ende nuk bëhet e ditur gjendja e tij. Ndërsa drejtuesi i mjetit është […]

Vazhdo të lexosh

VIDEO/ Aksident tragjik në Itali. Vdes i riu shqiptar. Ja emri

Sipas mediave italiane, ai është 28-vjeçari Klodjan Kërtalli, rezident në San Giusto Canavese, ndërsa aksidenti ndodhi mëngjesin e sotëm në rrugën dytësore në Foglizzo. I riu shqiptar udhëtonte me një automjet tip “Volvo V40”, e cila është përplasur rreth orës 8:00 të mëngjesit me një furgon “Peugot Expert”. Përplasja ka qenë shumë e fortë, sa […]

Vazhdo të lexosh

Shikoni këtë aksident të frikshëm në Bulqizë. Video

Një i ri që po kryente një manovër me motor në mes të rrugës Bulqizë – Dibër është goditur nga një makinë që udhëtonte me shpejtësi. Ngjarja ndodhi pranë një karburanti. Kamerat e sigurisë e regjistruan përplasjen e frikshme. Pas goditjes, makina e hedh në ajër të riun me motor dhe vetë përplaset fuqishëm me […]

Vazhdo të lexosh

Aksident në Selanik/ Humbin jetën babë e bir shqiptar. Video

Ngjarja ka ndodhur në Selanik gjatë orëve të para të mëngjesit. Në aksident janë përfshirë një makinë që drejtohej nga një turist gjerman dhe dy motorë. Mediat pohojnë se viktimat janë të moshës 51-vjeçar dhe një 28-vjeçar shqiptar, që ishin në të njëjtin motor, ndërsa nuk bëhet i ditur identiteti i tyre. Një vajzë e […]

Vazhdo të lexosh

Aksident në Lezhë, mjeti humb kontrollin. Vdes 32-veçari

Një 32-vjeçar ka humbur jetën në orët e para të mëngjesit të sotëm në një aksident rrugor. Ngjarja ka ndodhur në Tale të Lezhës, ku viktima i cili udhëtonte me një automjet ka humbur kontrollin e makinës duke përfunduar në një kanal. Policia e mbërritur në vendin e ngjarjes ka nisur hetimet për shkaqet e […]

Vazhdo të lexosh

I bërë tapë përfundon me makinë në një dyqan ushqimesh

  Burime zyrtare nga policia kanë bërë të ditur se kanë arrestuar Viktor Zotajn, 30 vjeç, banues në lagjen “28 Nëntori” Ballsh. Arrestimi i këtij personi është bërë pasi në qytetin e Ballshit, duke drejtuar në gjendje të dehur mjetin autoveturë tip “Seat Ibiza” me targë AA 734 OP, është përplasur me dyqanin ushqimor në […]

Vazhdo të lexosh