E premte e zezë për arsimin dhe shkencën në Shqipëri dhe e krimit elektoral në Akademinë e Shkencave!

Artan Fuga Deklaratë për mediat——————————————————–Une refuzoj ta pranoj puçin institucional, krimin elektoral, në Akademinë e Shkencave të Shqipërisë dhe nuk e njoh rezultatin e farsës zgjedhore të 24 majit 2019, si edhe kryesinë e kryetarin e dalë që andej! Sot është një ditë e zezë për shkencën dhe arsimin në Shqipëri. Nëpërmjet një puci institucional […]

Vazhdo të lexosh

Artan Fuga ngre alarmin/ Në Akademinë e Shkencave të Shqipërisë kandidon vetëm Gjinushin.

Nga Artan Fuga. Për njoftim : Komunitetit shkencor të venditKryetarit të delegacionit të BE në Tiranë : z. Luigi SORECAPresidentit : Z. Ilir MetaKryetarit të Kêshillit të ministrave : Z. Edi RamaKryetarit të Kuvendit : Z. Gramoz RuçiKryetarit të opozitës : Z. Lulzim Basha Akademia e Shkencave e Shqipërisë njofton zyrtarisht se në datën 24 […]

Vazhdo të lexosh