Skandal/ Anëtari i KLP-së, autor i plagosjes së 2 personave

Një ish-polic ka denoncuar në emisionin investigativ, “Ajsberg” të gazetarit Artur Çani në Fax News, një ngjarje e cila ka ndodhur në Shtator të viti 1992 në fshatin Vrion, në oborrin e kishës ku plagosjen e ka kryer ish-polici, sot anëtar i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Tartar Hasim Bazaj. Ish-polici denoncues, emrin dhe fytyrën e […]

Continue Reading

Ajsbergu gjigand i afrohet brigjeve të Kanadasë.

Një qytet i vogël në Neëfoundland, Kanada, është kthyer në destinacion turistik falë një “mysafiri i papritur” – ajsbergu i parë i sezonit. “CBC News” i Kanadasë tha se rruga përgjatë bregdetit jugor u mbush me fotografë profesionistë apo amatorë që fotografonin ajsbergun gjigant, që po i afrohej bregut në qytetin e Ferrylandit. Zona përgjatë […]

Continue Reading