Duka, thirrje qytetarëve për në 2 mars: T’i vëmë fre, arrogancës së pushtetit

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste i ka bërë thirrje qytetarëve se ka ardhur koha që qytetarët t’i vënë fre, arrogancës së pushtetit dhe më 2 mars, të marrin pushtetin që iu ka zhvatuar një grusht qytetarësh.” “Përballë sulmit të paprecedent të mazhorancës ndaj institucioneve, mendoj se është koha që mazhoranca e qytetarëve, t’i vendosë fre […]

Vazhdo të lexosh

Përkrahje e madhe popullore në rrjetet sociale për djegien e mandatave nga opozita.

Deklarata e Kryetarit të PD, Basha për djegien e mandateve ka sjellë një konsensus të madh popullor në rrjetet sociale. Ajo që shikohet është një mbështetje e madhe në opinionin publik për propozimin e Kryetarit të PD, Basha. Në opinionet e tyre qytetarët shprehen se opozita duhet të bashkohet me popullin dhe të braktisë Parlamentin […]

Vazhdo të lexosh

Agron Duka takohet me Z. Josip Juratovic, deputeti i Partisë Socialdemokrate Gjermane.

Z. Josip Juratovic, deputeti i Partisë Socialdemokrate është një nga anëtarët më aktivë të parlamentit gjerman dhe një mik i mirë i shqiptarëve. Një burrë karizmatik me një rrugëtim politik shumë frymëzues, i cili flet me emocion të madh për punën e tij si përfaqësues i qytetarëve, për Parlamentin si një vend të shenjtë, në […]

Vazhdo të lexosh

Duka nis fushaten: Do ketë zgjedhje të parakohëshme. Të gjithë në protestë

Agron Duka, Kryetari i Partisë Agrare Ambjentaliste  gjatë një takimi me mbështetësit në Durrës paralajmëron zhvillimin e zgjedhjeve të parakohshme në Shqipëri. Sipas tij janë denoncimet për trafikun e lëndëve narkotike, tensionet e krijuara me ministrin e brendshëm dhe ish ministrin, protestat si ajo e rrugës së kombit dhe teatri kombëtar që të çojnë në […]

Vazhdo të lexosh

Agron Duka/ 10 euro për të qënë shqiptar.

Rrugët janë liri. Liri qarkullimi, mundësi zhvillimi, çlirim nga izolimi mesjtar. Rrugët kanë rritur përmasat e identitetit tonë si qytetarë. Nëpërmjet tyre takohemi, në gëzime dhe hidhërime; nëpërmjet tyre zhvillojmë aktivitetin tonë ekonomik, si shqiptarë të Shqipërisë dhe të Kosovës. Aplikimi i tarifave transparente, të përballueshme nga të gjithë, për të kontribuar në mirëmbajtjen e […]

Vazhdo të lexosh

Kolegji Zgjedhor tashmë ka fatin e zgjedhjeve të 18 qershorit. Anëtarët e Kolegjit Zgjedhor janë vënë survejim nga data 9 maj

Po luhen të gjitha kartat e fundit. Para protestës se 13 majit kreu i PAA Agron Duka është ankimuar në Kolegjin Zgjedhor si organ suprem për zgjedhjet. Mbi Kolegjin Zgjedhor nuk del dot asnjë gjykatë, as gjykata kushtetuese. Ankimimi është dërguar zyrtarisht me firmën e Agron Dukës, kryetari i PAA-së, me argumentin se listat e […]

Vazhdo të lexosh