Kajmaku në arrati, Prokuroria: Raportoni çdo lëvizje të ish-kryebashkiakut të Vorës

 Prokuroria e Tiranës i ka dërguar një shkresë Dhomës së Noterisë, përmes së cilës i kërkon të raportojë çdo lëvizje të ish-kryebashkiakut, sepse për prokurë atij do i duhet të paraqitet pranë noterëve. ‘Noterët duhet të njoftojnë Prokurorinë nëse paraqitet Agim Kajmaku. Në rast të kundërt, ata do të mbajnë përgjegjësi ligjore’, thuhet në shkresën […]

Vazhdo të lexosh

Ish kryebashkiaku i Vorës ja mbath/Prokuroria kërkon arrestimin, policia nuk e gjen në shtëpi

Prokuroria e Përgjithshme kërkon arrestimin e Agim Kajmakut. Mësohet se Kajmaku është shpallur në kërkim nga policia, pasi nuk është gjetur në shtëpinë e tij. Pak ditë më parë, Prokuroria kërkoi shkarkimin e tij nga detyra si kryebashkiak i Vorës. Ndërsa KQZ-ja vendosi shkarkimin e tij nga detyra ku ishte emëruar nga Edi Rama, në […]

Vazhdo të lexosh

Njësia e dekriminalizimit vë nën hetim kryebashkiakun e Vorës Agim Kajmakun.

Mësohet se Kajmaku po hetohet për falsifikim vulash, formularësh dhe stampash, pasi ka fshehur arrestimin në Greqi në formularin e dekriminalizimit. Hetimet kanë nisur një ditë pasi Prokuroria e Përgjithshme i kërkoi Komisionit Qendror të Zgjedhjeve heqjen e mandatit si kryebashkiak i Vorës. Sipas Prokurorisë, Agim Kajmaku vërtet është shpallur i pafajshëm nga Gjykata e […]

Vazhdo të lexosh

Prokuroria gënjeu për shenjat e gishtërinjëve të Agim Kajmakut

“Prokuroria gënjeu për gjurmët e gishtërinjve”. PD kërkon transparencë për veprimet e Prokurorisë për çështjen e Agim Kajmakut dhe pret përgjigje për 3 pyetje kyçe.  Partia Demokratike njoftoi sot se i ka i kërkuar Prokurorisë dokumentacionin e plotë për çështjen e verifikimit të Agim Kajmakut, i arrestuar dhe i kërkuar në Greqi me emrin  Jorgo Toto për […]

Vazhdo të lexosh

Skandal/ Kajmaku u pagua me 440 mijë mijë euro nga Rama, për t’i gjelbëruar vilën e Surrelit

Partia Demokratike ka publikuar sot të tjera fakte skandaloze të lidhura me Agim Kajmakun, alias Jorgo Toton, kryebashkiakun që Edi Rama ka emëruar në bashkinë e Vorës. Kajmaku është paguar me 2.6 milionë euro nga tenderat publikë dhe në veçnati, me 400 mijë euro për të mbjellë me ullinj dhe lule në vilën private të kryeministrit. Ish-deputetja […]

Vazhdo të lexosh