Shpërthen, Demiraj/ Bandat në Elbasan kanë ndërtuar tunele si në Afganistan

I fttuar në emisionin “Studio e Hapur” në News24 ish Ministri ka zbuluar një të pathënë deri tani në lidhje me ngjarjen e Elbasanit dhe operacionit ku u sekuestruan rreth 1 milion euro pasuri. Demiraj tha se janë zbuluar tunele të grupeve kriminale, duke i krahasuar me Afganistanin. Duke analizuar videon e momentit të goditjes […]

Continue Reading

Banorët në Afganistan për bomben e hedhur/ Na u duk sikur po na shembej Bota. Video

Pak ditë pas hedhjes së bombës jo nukleare kundër forcave terroriste, banorët e dhjetëra fshatrave  përreth në Siri përshkruajnë terrorin psikologjikë që kanë përjetuar nga imazhet shkuese në qiell. Disa kilometra larg rënies së bombës, banorët e zonës ku ra bomba shprehen se kurrë nuk kishim parë diçka të tillë me sy. “Ishim duke fjetur gjumë […]

Continue Reading