Peleshi mbush pallatet e Korçës me administratorë për zgjedhjet.

Fushata zgjedhore duket ende larg,por strukturat drejtuese te Partise Socialiste te Korces,te perfshira nga paniku i rezultatit te zgjedhjeve te qershorit,qe me se shumti do te demtonte karrieren e Niko Peleshit,kane filluar te deformojne dhe deligjitimojne procesin,qe ne krye te heres. Qytetare te shumte kane denoncuar,strategjine e rradhes te socialisteve,te cilet kane caktuar ne cdo […]

Continue Reading

E gjithë Tirana e mbushur me kioska dhe administratorë për zgjedhje dhe vota.

Te gjithe e kemi pare se si me nje shpejtesi rrufe e gjithe Tirana po mbushet me kioska. Pothuaj ne cdo 300 m, pa perfshire ketu ngritjen e tyre neper pallate, ka nga nje kioske. Ky vrull”punesimi” i Erion Veliajt ka vetem nje qellim: punesimin e nje pjestari per cdo familje te majte duke i […]

Continue Reading