Panuçi largon Cikalleshin nga kombëtarja

Kristian Panuçi nisi këtë të hënë zyrtarisht grumbullimin e tij të parë me kuqezinjtë për ndeshjet e eliminatoreve të Botërorit 2018 kundër Lihtenshtejnit dhe Maqedonisë. Në një konferencë për mediat ai ka dhënë sqarime për listën e publikuar që ditën e premte dhe për mungesat në të. Trajneri italian tha se në listën me 24 […]

Vazhdo të lexosh

Xhakaj dhe Abrashi janë të revoltuar me De Biaz-in dhe kjo ka bërë që ata ta braktisin Shqipërinë.

Tifozët shqiptarë mbetën të shtangur kur panë se në formacionin bazë mungonin dy lojtarët kryesorë të kuqezinjve, Amir Abrashi dhe Taulant Xhaka. Trajneri italian, Gianni De Biasi nuk i aktivizoi për asnjë minutë dy yjet që po shkëlqejnë me klubet e tyre, Freiburg respektivisht Basel. Italiani duke mbajtur inati me lojtarët ka humbur tri ndeshje […]

Vazhdo të lexosh