Malltezi/ Ditët e qeverisë “Rama” mund të shkurtohen vetëm me përballje.

Në një intervistë për Gazetën Shqiptare, Malltezi nuk përjashtoi mundësinë e bisedimeve, teksa u pyet nëse ka ardhur koha që Lulzim Basha të ulet në bisedime me mazhorancën, apo duhet vijuar beteja bashkë me qytetarët për largimin e kryeministrit. “Nuk ka pse njëra të përjashtojë tjetrën, por mendoj që sensibilizimi i qytetarëve mbi zezonat që […]

Continue Reading

Të humbësh duke fituar dhe të nderohesh duke humbur.

Nga Abi Malltezi. Dje paradite me erdhi nje mesazh falenderimi dhe mbeshtetje nga nje pedagog koleg socialist. U gezova por edhe u cudita pasi nuk dija pse me shkruante me nderim dhe pse shpjegonte pislleqet e pushtetit te Arturo Ui derisa dje pasdite pashe qe pushteti kish detyruar drejtuesit e UBT te kapitullojne dhe te […]

Continue Reading

Pedagogu i UBT-Kamzë i shkruan Abi Malltezit: Ky është Turp! Më vjen ndot që i kam votuar.

I nderuar Profesor, Jam nje koleg pedagog i UBT qe kam votuar thuajse gjithnje per PS. Kjo qe po ndodh keto ditet e fundit ne UBT eshte e turpshme! Te marten nje grup i madh pedagogesh vajtem ne Kryeministri per takim me Kryeministrin te ftuar nga vete ai. Per fat te keq ishte nje kurth […]

Continue Reading

Drejtues të PD mbështesin banorët e Gramshit në mbrojtjen e Kanionit të Holtës. VIDEO+FOTO

Deputeti demokrat Endri Hasa ka shprendarë një shenim në faqen e tij në facebook ku publikon edhe lajmin se përfaqësus të PD u janë bashkuar banorëve  të Gramshit në mbrojtje të kanionit të Holtës. “Qytetarët e Gramshit dhe mbarë Shqipërisë nuk do ta lejojnë që shkatërrimi të vazhdojë”, shkruan ai. Ja postimi i tij i plotë […]

Continue Reading

Nga Abi Malltezi/ A kemi standard të dyfishtë apo “e di partia atë punë”?

Nuk di si eshte situata e rregjistrimit te pronave tek Rana e Hedhun dhe per pasoje nuk mund te mbaj asnje qendrim. AMA, po shoh nje situate edhe me te rende, kur kreu i bashkise Rroshi bashke me Kryetarin e PS se Kavajes kane vjedhur qindra hektare toke ne breg te detit ne Kavaje dhe […]

Continue Reading

Nga Abi Malltezi/ Import plehrash me shumicë. A i meritojmë?!

IMPORT PLEHRASH ME SHUMICE – A i meritojme? Dy lajme te djeshme qe tregojne shume per (i) importin e plehrave, (2) korrupsionin e shfrenuar dhe (3) antiligjshmerine. 1- Tirana hyn ne nje megaafere te dyshimte 130 milione euroshe pa plan, pa vleresim mjedisor, dhe me 6-fishin e sasise se mbetjeve qe prodhon. Pra, merr taksat […]

Continue Reading

Malltezi/ 1 milionë dolllarë nga taksat tona për 1 studim?! FOTO

Drejtuesi i Departamentit të Mjedisit, Turizmit dhe Pyjeve në Partine Demokratike, Abi Malltezi, ka bere publike shperdorimet me taksat tona ne lidhje me nje studim ku jane harxhuar 1 milion euro. Ja çfare shkruan ne statusin e tij, z Malltezi: 1 milione dolllare nga taksat tona per 1 studim?! Me gjeni nje vend normal ku […]

Continue Reading

Abi Malltezi: Banoret ankohen per shtrenjtimin e biletes se autobuzit

Me qytetaret e mire te njesise 8. Te zhgenjyer nga qeveria dhe deputetet qe mendojne vec per aksionet e tyre ne banka. 1. Pensionistet tregojne sesi vec pas 4 vitesh qeverisje tani ne 2017 ju rrit pensioni vec 2000 leke nderkohe qe gjate qeverisjes se PD ju rriste cdo vit me 5000-6000 leke/muaj! 2. Mesuesit […]

Continue Reading

Malltezi: Enveri e shiti Kosoven dhe burgosi gjithe atdhetaret qe kerkonin Kosoven

Letra qe i nisi Enveri Stalinit ne 1949 ku pranon qe NUK ngriti ceshtjen e Kosoves: 1. Gjate luftes 2. Ne prag te clirimit 3. Ne kohet e para pas clirimit E shiti Kosoven dhe burgosi gjithe atdhetaret qe kerkonin Kosoven. Kjo pjese nga libri “Dosjet e Luftes” nga historiane Ana Lalaj qenka shume interesant […]

Continue Reading