Pse Rama po sheh përditë ëndrra me 97-ën? Mos e ndill o “trim”, mos!

Rama gjithmonë e ka krahasuar qeverisjen e tij me atë të Berishës, duke e vënë në peshore se si ishim më Berishën dhe si Rama, sipas tij, po bën shtet. Ndërsa ditët ai nuk është mjaftuar vetëm më këtë krahasim, por ka shkuar edhe më tej, deri tek viti i largët 1997. Siç duket Rama po […]

Continue Reading

Kur bën moral Brokaj. Koka e bandave të Vlores dhe tre gishtave në 97-ën

Ish-ministri i Mbrojtjes, Sabit Brokaj mendon se protesta maratonë e Partisë Demokratike, duke ngritur një çadër para Kryeministrisë, përkon me interesat e serbe dhe ruse në Ballkan. Gjatë një interviste për Shqiptarja.com, Brokaj nuk e përjashtoi ndikimin e një dore të huaj në lëvizjen e fundit të opozitës, ndërsa kujtoi shërbimet që Sali Berisha ka […]

Continue Reading