Balla/ “Kush mendon që Elbasani është diçka tjetër, përveç se djepi i dijes, e ka shumë gabim

Taulant Balla ka uruar 7 marsin nga shkolla ‘Qamil Guranjaku’ në Elbasan, e cila feston sot 60-vjetorin e hapjes. Balla i është përgjigjur politikanëve të cilët hedhin baltë mbi Elbasanin, teksa e cilëson këtë qytet si kryeqytetin e dijes në të gjithë Shqipërinë. Gjithashtu, kreu i Grupit Parlamentar të PS-së shpreh mirënjohje dhe respekt për […]

Continue Reading

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta uron të gjithë mësuesit, pedagogët dhe profesorët në ditën e 7 Marsit

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka uruar të gjithë mësuesit, pedagogët dhe profesorët në ditën e 7 Marsit. Meta ka bërë publike dy foto ku duket edhe vetë kur ka qenë në shkollën fillore. Ja çfarë shkruan Ilir Meta në Facebook: Sot në Ditën e Mësuesit, dua t’ju uroj nga zemra të gjithë mësuesve, pedagogëve […]

Continue Reading

Aktori Petrit Malaj për profesorin e tij, Birçe Hasko!

Teksa uron gjithë arsimtarët, Malaj ndalet tek një emër i veçantë i skenës, Birçe Hasko. “Telefonata urim ishte për njërin prej atyre që më mësuan në këtë jetë me plot dashuri e përkushtim…. Prof. Birçe Haskon, njeriun e thjeshtë, të dashur, të talentuar që ne studentët e donim aq shumë! E uroj për gjithçka ka […]

Continue Reading

Nga Dr. Ndriçim Mehmeti: Mësuesit, sa pak respekt për aq shumë mund e djersë

Jo për rutinë por për ndjeshmëri të profesionit me të cilin kemi lidhur jetën, për dashurinë që nuk na ka munguar asnjëherë për mësuesit tanë, ndihem i detyruar të shkruaj disa radhë të trishtuara në ditën më të bukur për arsimin, në 7 mars. Kjo është dita kur rilindësit e shek. XVIII-XIX, me shumë mund […]

Continue Reading

Elvis Rroshit kërkon shtyrjen e seancës. Tallet me të tërë

Avokati i Elvis Rroshi Theodhori Sollaku ka kërkuar shtyrjen e seancës gjyqësore në Gjykatë Kushtetuese për mandatin e ish-kryebashkiakut. Shtyrja e seancës është kërkuar pasi avokati ka deklaruar se është sëmurë. Pas kësaj, trupi gjykues ka shqyrtuar kërkesën për shtyrjen e seancës. Sipas vendimit të marrë, seanca u shty për në datën 7 mars. Elvis […]

Continue Reading