KQZ shtyn sërish datën e regjistrimit të koalicioneve duke shkelur Kodin Zgjedhor

19 prilli do të duhej të ishte data e fundit kur palët të regjistroheshin në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve si pjesë e koalicioneve garuese për zgjedhjet e 18 qershorit por kjo nuk do të ndodhë. Për shkak të situatës politike dhe ngërçit mes partive, ku opozita prej me shumë se 2 muajsh kërcënon me bojkot […]

Continue Reading

Portali SPJV.IT: Me 19 prill protesta finale e Opozitës për rrëzimin e Qeverisë

Burime të mirëbesuara në selinë blu tregojnë se opozita po përgatitet për “Protestën Finale” me një numër diku te 200 mijë veta apo edhe me shumë, sipas PD-së, të cilët do të mblidhen në Tiranë për të rrëzuar qeverinë Rama. Burimet thonë se durimi i PD-së dhe opozitës po arrin kulmin, pasi kryeministri Rama jo […]

Continue Reading