Basha paralajmëron Ramën: Jemi në një javë vendimtare

Lulzim Basha, ka paralajmëruar sot se protesta e opozitës ka hyrë në një javë vendimtare të zhvillimeve politike dhe orët në vijim do ta tregojnë atë. “Ndodhemi në një javë vendimtare të zhvillimeve, – tha Basha në çadrën e protestës. – Republika e vjetër, “komploti”, shpreson që nëpërmjet një dialogu fasadë të zhvillojnë zgjedhje fasadë në […]

Vazhdo të lexosh

‘VOA’ 90% të kohës së lajmeve ia dedikon Bashës/Video

Zëri i Amerikës ka bërë një përjashtim të rrallë në historinë si media. Të gjithë kohën e lajmeve këtë herë ia ka dhënë kreut të PD-së, Lulzim Basha. Ku i fundit në intervistë për VOA është shprehur se ndodhet në SHBA me ftesë të krerëve të Partisë Republikane. I pyetur në studion e VOA nëse […]

Vazhdo të lexosh

Berisha nga Çadra e Lirisë: ‘Edi maska’, një 18 shkurt i dytë do jetë fundi yt i tmerrshëm

Duke folur paraditen e sotme në çadrën ku është mbledhur gjithë grupi parlamentar i PD pas braktisjes së Parlamentit, Berisha iu drejtua Kryeministrit me togfjalëshin “Edi maska” duke i thënë se një protestë e dytë si 18 shkurti do të jetë fund i tmerrshëm për të. “Dua t’i them Edi maskës se në 18 shkurt […]

Vazhdo të lexosh

Kamza i ve emrin “Donald Trump” një rruge të saj. Basha në krahë të Mziu-t

Lulzim Basha, e ka dhënë sot mesazhin e protestës nga sheshi kryesor i Kamzës, duke iu drejtuar qytetarëve të saj me fjalët se ata janë dëshmia që tregon se fatin në dorë e kanë vetë qytetarët, se ata janë qytetarët që ia përplasin të vërteta në fytyrë Kryeministrit. Ai vuri në dukje se për të […]

Vazhdo të lexosh

Nga Artur Roshi: “Frika” nga numrat e vegjël zhvendoset nga Opozita tek Mazhoranca

Para datës 18 shkurt kur opozita po organizonte protestën termi “frikë” ishte ankthi i kesaj proteste.”Frika” shoqëroi drejtuesit lokalë të bllokut opozitar në dilemën se do arrinin pritshmeritë e lidershipit opozitar për një pjesëmarrje masive të qytetarëve në proteste apo jo.Kjo “frikë” e tyre ngrihej mbi “frikën” e çdo qytetari për të dalë në protestë […]

Vazhdo të lexosh

Basir Çollaku: Protesta, qytetari është si të kesh Zotin përballë

Me 18 shkurt, opozita ka lajmëruar se do të zhvillohet një protestë, ku mbarëshqiptarët do të jenë në Tiranë e do të dëshmojnë kundërshtinë e tyre të theksuar ndaj realitetit, duke qenë konkret në kërkesa, radikalë në mosdakortësi me qeverinë, duke nisur kështu një lëvizje mbarëkombëtare. Partia Demokratike dhe aleatët, kanë qenë prej muajsh në […]

Vazhdo të lexosh

Enri Çeno: Më 18 shkurt unë nuk do të protestoj për pushtet.

Do protestoj KUNDËR pushtetit. Protestat masive në Rumani treguan se nëse një popull ngrihet dhe qendron në këmbë, askush nuk është më i qetë në karriket e zyrave. Kolltukofagët e parlamentit të Shqipërisë duhet ta kuptojnë se kolltuqet e tyre nuk janë të salduara në dysheme. Le të jemi bashkë më 18 shkurt. Sa më […]

Vazhdo të lexosh

Reagon kryebashkiaku i Pogradecit. Kapri: Nuk kam pasur asnjë problem në të kaluarën time

Dua të komunikoj me publikun, në lidhje me një lajm të pavërtetë që po shpërndahet në media pa u ndalur, edhe pse nuk ka asnjë fakt, dhe asnjë bazë ku të qendrojë. Unë si i zgjedhur në këtë detyrë të lartë, jam i hapur dhe respektoj cdo ligj të vendit, dhe madje e vlerësoj shumë […]

Vazhdo të lexosh

Basha: Frika ka vdekur këtu në Shkodër. Kurrë më nuk do harrohet dhe braktiset Shkodra. Kurrë më nuk do nëpërkëmbet e nuk do poshtërohet Shkodra.

Nga sheshi “2 Prilli” i Shkodrës, kryetari i opozitës Lulzim Basha iu ka bërë thirrje sot të rinjve shkodranë për t’iu bashkuar protestës së madhe të 18 shkurtit në Tiranë. “Diçka e madhe po ndodh në Shqipëri, diçka e madhe po ndodh anembanë vendit tonë, njerëzit po refuzojnë  dëshpërimin, njerëzit po refuzojnë të keqen, njerëzit kanë […]

Vazhdo të lexosh

Nga Kreshnik Çollaku: Ata bejne mire qe kane Frike.

Ka nje ofensive totale e propogandes qeveritare kundra Protestes se 18 Shkurtit. Analiste “te pavarur” te mirepaguar nga qeveria,perpunojne opinione. Teza kryesore,”te gjitha palet jane njelloj””te gjitha palet jane bande”..,alibia me e mire e mbeshtetjes se nje pushteti te fituar prej bandave dhe qe shpresohet te mbahet me banda. Nje teze tjeter “opozita nuk ka […]

Vazhdo të lexosh

Namir Lapardhaja: Sa do të zgjasë dehja?

Propaganda 45-vjeçare ne Shqiperine diktatoriale projektoi ne diskursin publik nje mrekulli ireale dhe virtuale, vetem ne mendjen dhe ne endrrat e atyre qe e trumbetonim me te madhe. Rreziku imagjinar anglo-amerikan ne ’90 doli se jo vetem paska qene nje enderr e pavertete, por rreziku me i madh, me i demshem dhe me i pariparueshem, […]

Vazhdo të lexosh

18 shkurtit – Detaje nga përgatitja e PD-së për protestën.Foto/Video

Strukturat e Partisë Demokratike, drejtuesit në qendër dhe bazë po përjetojnë ndoshta ditët më të ethshme në rreth 4 vite opozitë, kjo për shkak të organizimit të protestës së 18 shkurtit. Ora News,  ndoqi nga afër përgatitjet në disa degë,  ndërsa deputetët janë angazhuar me gjithë potencialet,  pasi 18 shkurti është një ditë e rëndësishme […]

Vazhdo të lexosh