Ilir Kulla: LSI forcë e parë në 4 qarqe, Ilir Meta do të bëhet kryeministër

Ilir Kulla tha në emisionin “Studio e Hapur” se Ilir Meta do të bëhet kryeministër pas zgjedhjeve t ardhshme parlamentare. Sipas tij, LSI-ja do të dalë forcë e parë në katër qarqe të vendit dhe Meta do të kërkojë postin e kryeministrit, një gjë të tillë Rama do t’ia pranojë. “Këtu do të jemi. Në […]

Continue Reading

Lindita Nikolla, regjistron mësuesit pa i pyetur si komisionerë të Partisë Socialiste për zgjedhjet e 18 Qershorit.

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka publikuar një denoncim të një qytetari, sipas të cilit mësuesit në një nga shkollat e Kamzës, me urdhër të ministres së Arsimit Lindita Nikolla, pa u pyetur regjistrohen si komisionerë të Partisë Socialiste për zgjedhjet e 18 Qershorit. Në postimin e Berishës në “Facebook”, sipas qytetarit, ministrja Nikolla përfiton nga posti […]

Continue Reading

Blushi: Po vjen destabilitet i rrezikshëm

Tashmë është zyrtare: Koalicioni i partive opozitare nuk do të marrë pjesë në zgjedhjet e 18 qershorit, nëse nuk arrihet një marrëveshje politike për qeveri teknike. Në një letë dërguar Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, 26 parti opozitare deklarojnë se kanë vendosur të bojkotojnë zgjedhjet deri në plotësimin e kushteve. Një qëndrim i tillë i opozitës […]

Continue Reading

Disa nga partitë e spektrit të djathtë regjistrohen në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, për zgjedhjet e 18 Qershorit.

Disa nga partitë e spektrit të djathtë kanë depozituar dokumentacionin ligjor për t’u regjistruar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, si subjekte të cilat do të marrin pjesë në zgjedhjet e 18 qershorit për parlamentin e ri. Kryetari i Partisë Balli Kombëtar, Adriatik Alimadhi dhe kreu Partisë Aleanca Demokratike, Eduart Abazi, kanë çuar pranë KQZ dokumentacionin […]

Continue Reading