Senatori amerikan: Ka një program rus për të ndikuar në zgjedhjet e 18 qershorit

Senatori demokrat amerikan Robert Torriceli, në një interviste per Vizion Plus, i ka bërë thirrje Shqipërisë të jetë shumë e kujdesshme dhe e vëmendshme, pasi ekzistojnë informacione të bazuara se Rusia do të përpiqet të ndërhyrje në zgjedhjet e qershorit. “Eshtë e qartë se ka një përpjekje nga ana e rusëve për të ndërhyrë në […]

Continue Reading

Paskal Milo paralajmëron Ramën: Merri seriozisht kërcënimet e Berishës!

Në një postim në faqen e tij në FB, Milo shkruan se “Deklaratat e Berishës janë luftenxitese, te rrezikshme per stabilitetin e vendit. Qeveria nuk duhet te mbetet ne vetebesimin e saj te shtirur se gjithcka eshte nen kontroll e pa pasoja. Po vijne sinjale alarmi qe duhen trajtuar me seriozitet”- shkruan ai. Postimi i […]

Continue Reading

Edi Paloka: Nëse pas datës 18 Qershor, Rama do të hyj në zyrë me vota droge, do ta tërheqim zvarrë

Partia Demokratike ka paralajmëruar kryeministrin Rama që të mos guxojë të hyjë në zyrë pas 18 qershorit. Kreu i Grupit Parlamentar të PD, Edi Paloka kërcënoi se nëse pas kësaj date, Rama do të hyj në zyrë pa marrë votat e shqiptarëve me zgjedhje të lira dhe të ndershme do të përballet me skenarin më […]

Continue Reading

Meta: Parlamenti pa opozitën nuk ka kuptim

Në një prononcim për mediat,  Meta tha se darka me Ramën ishte një takim rutinë pune dhe se në fokus të dsikutimeve ka qenë reforma në drejtësi. “Nuk dua të hyj në çështje konkrete dhe në çështje specifike. Rëndësinë e vazhdimit të reformës në drejtësi në mënyrën më kushtetuese, ligjore dhe transparente dhe kjo çështje […]

Continue Reading