Duka: Si më turpëroi shoferi në një darkë

Agron Duka ka rrëfyer në emisionin “Xing me Ermalin” një situatë të sikletshme me shoferin e tij. Duka tha se kur ishte ministër e ftoi shoferin në një darkë private me një zyrtar japonez të Bankës Botërore. Mes humorit, Duka tregoi se si shoferi ‘doli nga vetja’ pasi piu alkool, në një darke ku këndonte […]

Continue Reading

Ja disa gjëra që ju bëjnë ju të injoroheni nga shoqëria juaj në facbook.

Të shumta janë gjërat të cilat ju bëni të cilat njerëzit që ju keni në rrethin tuaj shoqëror bëjnë që të mos ju pëlqejnë më. Ja dhe nëntë gjërat që ju bëjnë ju të injoroheni nga individë të ndryshëm në shoqëri që sapo e keni krijuar apo edhe në atë të vjetër: Të paturit e shumë […]

Continue Reading

Hurmat arabe: Efektet janë mahnitëse. Ja sëmundjet që shëron

Pothuaj të gjithë arabët mbajnë hurma në shtëpitë e tyre. Për shkak të dobive të shumta, hurmat zënë një vend të konsiderueshëm edhe në traditën profetike. Por mund të ketë shumë dobi dhe të mira të hurmave arabe, përfshirë edhe shumë sëmundje që ndoshta ju nuk i dini, të cilat mund të kurohen me këtë […]

Continue Reading

Ç’po heq kjo femër për të parkuar. Foto(video)

Kesaj femre i janë dashur plot  17 tentime dhe tetë minuta dhe që ta parkojë veturën në rrugën e lagjes. Duke parë se ajo nuk  mund ta parkonte veturën, fqinji i saj vendosë të dalë në rrugë për ta larguar veturën e vet, më qëllim që ajo të mund të parkohet. blob:http://players.brightcove.net/0c37f769-16c7-48ee-a8f6-8c2e99552cbf

Continue Reading

Dy sharlatane si Rama dhe Thaçi. Nga: Berat Buzhala.

Hashim Thaçit dhe Edi Ramës nuk ka më kuptim që t’iu referohemi me pozitat e tyre politike, ose shtetërore. Nuk mund të flasim më për Kryeministër dhe President. Këta tituj janë edhe shumë të ngushtë, por edhe shumë joelastik, për ta. Më e pakta, shefa shtetesh. Më e shumta: diçka në mes të posedues ose […]

Continue Reading

Driteroi, sipas Edison Ypi-t.

Edison Ypi Dritëroi ishte një kërrmë bolshevike, një coftinë proletare, një komunist, konformist, komitets, karrierist, denoncues, pijanec, llafazan, mburravec, gënjeshtar, himnizuesi i fshatarit dhe proletarit, atij fshatari trok’ e përtok’ dhe atij proletari cop’ e çik’, kur fshatari s’kishte bukë thatë dhe proletarin s’kishte ku ta zinte qeni. Gjoja poeti e gjoja shkrimtari popullor, moralisti […]

Continue Reading