Xhaka sulmon De Biasin: unë luaj për flamur, ai mendon për paratë

Vetë Xhaka, në një reagim zyrtar, për Top Channel, ka rrëfyer kete te diele se nuk ka pasur asnjë problem personal dhe se është larguar nga grumbullimi vetëm pas problemeve me trajnerin De Biasi. Në fillim i gjithë ky sherr me gjak të nxehtë u morr si një shpërthim pas humbjes. Por mënyra se si […]

Continue Reading

Gianni de Biasi: Tifozët mbrëmë më zhgënjyen. Mohon lajmin se Taulant Xhaka dhe Amir Abrashi janë larguar

Gianni de Biasi ka komentuar lajmin se Taulant Xhaka dhe Amir Abrashi janë larguar nga Kombëtarja e Shqipërisë në shenjë pakënaqësie ndaj tij. Trajneri i Shqipërisë, Gianni de Biasi ka mohuar lajmin se Taulant Xhaka dhe Amir Abrashi janë larguar nga ekipi në shenjë pakënaqësie ndaj tij. “Nuk ka asnjë lloj refuzimi. Xhaka ka shkuar […]

Continue Reading

Plisat” shpjegojnë arsyen e Palermos në ndeshjen Shqipëri-Itali: Shashka për Armand Dukën

Grupi i tifozerisë kuq e zi Plisat ka shpjeguar arsyet se pse ata ndezën tymuese dhe shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes me Italinë për rreth 10 minuta. Grupimi ka bërë të ditur se trazirat në stadium u kryen në shenjë hakmarrjeje kundër kreut të Federatës së Shqipërisë të Futbollit (FSHF), Armand Duka për vendimin që atyre […]

Continue Reading

Xhakaj dhe Abrashi janë të revoltuar me De Biaz-in dhe kjo ka bërë që ata ta braktisin Shqipërinë.

Tifozët shqiptarë mbetën të shtangur kur panë se në formacionin bazë mungonin dy lojtarët kryesorë të kuqezinjve, Amir Abrashi dhe Taulant Xhaka. Trajneri italian, Gianni De Biasi nuk i aktivizoi për asnjë minutë dy yjet që po shkëlqejnë me klubet e tyre, Freiburg respektivisht Basel. Italiani duke mbajtur inati me lojtarët ka humbur tri ndeshje […]

Continue Reading

Policia italiane nis arrestimet e tifozëve shqiptarë për hedhjen e flakadanëve

Të paktën një tifoz u arrestua mbrëmë gjatë ndeshjes në Palermo ku u përballën Italia me Shqipërinë ndërkohë që një numër tifozësh ajnë në listat e policisë. DIGOS, polica e specializuar në Itali që zakonisht merret me ngjarjet e dhunshme si ato të mbrëmshmet në “Renzo Barbera” të Palermos, ka filluar menjëherë punën për të […]

Continue Reading

Gjesti i Messit kundër gjyqtarit po bën xhiron e botës/Video

Në fund të ndeshjes “ylli” i Barcelonës takon normalisht dy gjyqtarët, ndërsa njërit prej tyre nuk i jep as dorën që ta përshëndesë, por ndër dhëmbë artikulon një fjalë që ende nuk është zbuluar. Por sipas medieve të huaja, Messi shumë lehtë mund të marr një dënim nga FIFA pasi pamjet më poshtë flasin qartë. […]

Continue Reading

Pas ndërprerjes së ndeshjes nga ana e tifozëve të Shqipërisë, FSHF pritet të dënohet nga UEFA.

Ndeshja ndaj Italisë në “Renzo Barbera”, mund pritet të ketë pasoja edhe më të rënda për Kombëtaren e Shqipërisë. Pas ndërprerjes së ndeshjes nga ana e tifozëve të Shqipërisë, FSHF pritet të dënohet nga UEFA. Vendimi do të merret gjatë javës së ardhshme nga Komisioni Disiplinor.

Continue Reading

Kuqezinjtë mbushin rrugët e Palermos/Video

Tifozët Kuqezinj duket se kanë mbërritur në rrugët e Palermos dhe me këtë video emocionuese ftojnë të gjithë shqiptarët që të jenë në stadium në ndeshjen e sotme. Grupi i tifozëve do të shkojë në fshatin Arbëresh ku do të ketë edhe një ceremoni. Live nga Sheshi Politeama Palermo/per Telesport FatlumKurtajPhotography Posted by Telesport on […]

Continue Reading

Italia në ankth para ndeshjes me Shqipërinë

Italia ka vijuar përgatitjet e saj për ndeshjen kundër Shqipërisë, por trajneri Ventura nuk ka pasur në dispozicion të gjithë futbollistët e grumbulluar. Dje seancën e paradites nuk ka marrë pjesë mbrojtësi Lenoardo Bonuçi, i cili kishte probleme shëndetësore. Mbrojtësi i Juventusit po kalon një virozë gripale dhe për çështje sigurie, si për të mos […]

Continue Reading

Ronaldo tejkalon çdo limit. Fiton një tjetër çmim special

Portugezi ka marrë vërtet një çmim special në Portugali. Bëhet fjalë për “Quinas de Oro” një çmim i cili jepet për lojtarin më të mirë portugez gjatë vitit 2016 “2016 ishte nj vit ëndrrash për mua, unë dëshiroj të falënderoj Real Madridin dhe shokët e përfaqësueses së Portugalisë.Champions League me Realin dhe Kampionati Europian me […]

Continue Reading

De Biazi: Jam italian, por ndihem shqiptar dhe krenar!

Xhani De Biazi, ka dalë sot në një konferencë për shtyp për të publikuar listën e futbollistëve të grumbulluar për dy ndeshjet e radhës, kualifikuesen e Kupës së Botës ndaj Italisë dhe miqësoren ndaj Bosnjës. Gjatë fjalës së tij për gazetarët e pranishëm, ai hodhi poshtë zërat se do të largohej nga drejtimi i Shqipërisë […]

Continue Reading

De Biazi, ka publikuar sot listën e futbollistëve ndaj Italisë

Xhani De Biazi, ka publikuar sot listën e futbollistëve të grumbulluar për 2 ndeshjet e radhës, atë kualifikuese të Kupës së Botës ndaj Italisë dhe atë miqësore ndaj Bosnjës.  Trajneri italian ka zgjedhur të ketë të gatshëm 23 futbollistë, 4 prej të cilëve janë nga Kategoria Superiore. Albi Alla është futbollisti që grumbullohet për herë […]

Continue Reading

Super-gol i Llullakut në Kazakistan/ Video

Mesfushori shqiptar Azdren Llullaku ka shënuar golin e tij të parë me fanellën e skuadrës kazake, Astana. Futbollisti i kombëtares shqiptare shënoi golin e dytë në fitoren e arritur në shtëpi me shifrat 3-1 ndaj Akzhajik. Llullaku shënoi në minutën e 13 të takimit dhe si zakonisht festoi duke bërë me duar shenjën e shqiponjës. […]

Continue Reading

Rooney i thotë lamtumirë kombëtares angleze

Rooney, rekordmen në moshën 31-vjeçare në seleksion dhe me golat e shënuar me Anglinë (119 seleksione, 53 gola), nuk është përfshirë mes 26 lojtarëve që janë thirrur për ndeshjen miqësore me Gjermaninë në Dortmund me 22 mars dhe me Lituaninë në Wembley me 26 mars për eliminatoret e Botërorit-2018. “Duhet të përgatisim lojtarë të rinj […]

Continue Reading

Shorti përplas Bayern – Real dhe Juventus – Barcelona

U hodh në Nyon të Zvicrës ,shorti për çerekfinalet e Champions League. Shorti përplasi katër skuadrat më të forta. Bayern do të presë në shtëpi Real Madrid, ndërsa Juventus do të luajë në Torino kundër Barcelonës. Në vitin 2015 Juventus do të humbiste 1 – 3 me Barcelonën në finalen e luajtur në Olympiastadion të […]

Continue Reading

Hidhet sot shorti i Champions Leagues ku 8 skuadrat çerekfinaliste janë në pritje të kundërshtarit të radhës.

Ditën e sotme në orën 12:00 në Nyon të Zvicrës hidhet shorti i Champions Leagues ku 8 skuadrat çerekfinaliste janë në pritje të kundërshtarit të radhës. Skuadrat që janë kualifikuar në çerekfinalen janë: Barcelona, Juventus, Real Madrid, Bajerni i Mynihut, Borussia Dortmund, Leicester Cityt, Monaco dhe Atletico Madrid.

Continue Reading

Gashi “detyron” klubin e Kolorados të flasë shqip

Duket sikur Gashi kishte tifozë personalë në New York. Faleminderit të gjithëve që udhëtuat për të na mbështetur”. Ky ishte postimi në faqen zyrtare në “Facebook”, i klubit amerikan të futbollit Kolorado Rapids, ku aktivizohet sulmuesi i kombëtares shqiptare, Shkëlzen Gashi. Një flamur amerikan dhe një shqiptar mbyllnin postimin, i cili shoqërohej edhe me foto […]

Continue Reading

Barcelona nënshkruan me 11-vjeçarin që po ‘çmend’ botën. Video

Drejtori ekzekutiv i skuadrës braziliane Gremio, Nestor Hein ka konfirmuar se talenti Emanuel Ferreira do të nënshkruajë me klubin e Barcelonës. 11-vjeçari i cili njihet me pseudonimin Manu është një ndër talentet më të mëdhenj në Brazil dhe konsiderohet si e ardhmja e Barcelonës, shkruan tabloidi britanik “The Sun”, transmeton SYRI.net. Mediat më të mëdha […]

Continue Reading

Xhani De Biazi pranë largimit nga Kombëtarja.

Trajneri i përfaqësueses shqiptare, Xhani De Biazi, ka dhënë një intervistë për të përditshmen italiane “Il Corriere Dello Sport” ku ka pranuar se tani po mendon të ardhmen larg Shqipërisë me të cilën nuk do të rinovojë. Ai tregoi prapaskenat e bisedimeve me Palermon dhe si i kishte thënë “jo” presidentit Zamparini, ndërsa gjithashtu pranoi […]

Continue Reading