Agnelli uron Interin për titullin kampion

Presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli ka uruar zyrtarisht Interin pasi u shpall kampion i Serisë A për sezonin 2020/21. Nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare në “Twitter”, kreu i klubit bardheblu ka shkruar: Well done Steven! Happy for you and proud of being your loyal opponent on the pitch and friend off the pitch.We’ll be […]

Continue Reading

UEFA Europa League: Këto 4 super ndeshje zhvillohen sot

Sot luhen ndeshjet e kthimit për çerekfinalen e UEFA Europa Leagues. Katër ndeshje shumë interesante do të fillojnë nga ora 21:00 – me Romën që e pret në shtëpi Ajaxin. Takimin i parë mes ekipit italian dhe atij holandez ishte mbyllur me rezultat 2-1 në favor të romakëve Ndeshje tjetër pritet të jetë ajo mes […]

Continue Reading

Anullohet ndeshja e Kombëtares shqiptare

Shqipëria e Futsallit nuk do të mund të luajë ndeshjen ndaj Ukrainës në transfertë, e vlefshme për fazën e grupeve të Kampionatit Europian të Futbollit të Sallës. Kombëtarja kuqezi nuk do mundet dot të udhëtojë, për shkak të bllokimit të fluturimit nga vendi ynë. Kështu, ndeshja e programuar me datën 11 prill nuk do të […]

Continue Reading

Borussia Dortmund në kaos: Hummels u harrua në stadium

Zv.kapiteni i Borussia Dortmund, Mats Hummels, u harrua nga klubi në stadium, pas ndeshjes në transfertën e Këln, më 20 mars, e vlefshme për javën e 26-të të Bundesligës (2-2 rezultati përfundimtar). Kjo është raportuar nga e përditshmja gjermane ‘Bild’, për të treguar se “ky veprim i gabuar është simboli i një sezoni të trazuar të […]

Continue Reading

Presidenti Meta uron Briken Caljen për medaljet europiane

Kreu i Shtetit në një postim në Facebook thotë se suksesi ishte i  merituar, ndërsa thekson se sportistë të kalibrit të kësaj natyre na bëjnë të ndihemi krenarë dhe janë një model frymëzimi për brezat e rinj.Presidenti ironizon edhe politikën, duke thënë: “Ata janë jo vetëm model frymëzimi për gjeneratat e reja, por edhe ambasadorët tanë […]

Continue Reading

Zidane nuk gjen qetësi, në fund të sezonit mund të largohet

Mars, 26/ 2021 Zinedine Zidane nuk është aspak i qartë për të ardhmen e tij, nuk janë të qartë as drejtuesit e Real Madrid të cilët në asnjë moment nuk kanë dalë publikisht ta konfirmojnë në stol. Francezi ka një kontratë me Realin deri në 2022 por ky fakt nuk i jep aspak garanci, as […]

Continue Reading

Rrezikohet ndeshja Shqipëri-Angli, FSHF: Lironi ambjentet rreth stadiumit

Ndeshja Shqipëri-Angli, por edhe të tjera pas saj në arenën ndërkombëtare janë në rrezik, nëse autoritetet vendore dhe qëndrore nuk marrin masa të shpejta. Është kjo kërkesa e Federatës Shqiptare të Futbollit drejtuar IKMT dhe Inspektoriatit Urbanistik në Bashkinë e Tiranës. “BalkanWeb” disponon të plotë letrën e FSHF për të cilën janë vënë në dijeni […]

Continue Reading

Champions League/ Chelsea eleminon Atletico Madridin.

17 Mars, 2021 | 23.00 Chelsea dhe Bayern Mynih janë ekipet që plotësojnë 8-shen e çerekfinalisteve të Champions League. Londinezët janë  treguar mjaft cinikë në Stamford Bridge duke mposhtur me rezultatin 2-0 spanjollët e Atletico Madrid. Të favorizuar nga fitorja e parë 1-0, të besuarit e Tuchel me dinakëri shfrytëzuan një kundërsulm në pjesën e […]

Continue Reading

Kampionati Europian do të luhet me tifozë në stadiume

Me kapacitet të plotë apo me një numër të reduktuar, kjo mbetet për t’u vendosur, por Kampionati Europian do të zhvillohet me tifozët. I sigurt për këtë është presidenti i UEFA, Alexander Ceferin. Numri një i qeverisë europiane të futbollit ka bërë të ditur se në tavolinë janë disa skenarë, por nuk ka asnjë të […]

Continue Reading

Partizani triumfon sërish përballë Tiranës

Partizani triumfon sërish përballë Tiranës duke reaguar në ndeshjen e duhur në momentin e duhur. Ekipi i Ilir Dajës zhvilloi një ndeshje perfekte në aspektin taktik, shfrytëzuan çdo detaj të këtij takimi duke marrë në fund një fitore të artë që i rikthen në garë me kohë të plotë për titullin kampion. Partizani parakalon Vllazninë […]

Continue Reading

Arrestohet ish-presidenti i Barcelonës, Jose Maria Bartomeu

Ish-presidenti i Barcelonës, Jose Maria Bartomeu ka rënë në prangat e policsë spanjolle. Ai është arrestuar nga policia në shtëpinë e tij, mëngjesin e kësaj të hëne. Bartomeu akuzohet se kishte punësuar një kompani që krijonte përmbajtjtet në rrjetet sociale, duke iu përgjigjur akuzave dhe pakënaqësisë së fansave. Bartomeu nuk lejonte “opozitën” kundër tij, teksa […]

Continue Reading

Miliardieri moldav tenton të blejë aksionet e Milanit

Investitori moldav Alexandr Jucov, themelues dhe CEO i World Lab Technologies Corporation, doli në media me një njoftim për shtyp duke shprehur interes për aksionet e klubit të Milanit. Sipërmarrësi 51-vjeçar u mbështet në firmat ligjore Raimondo-Frate-Marriotts të cilat morën mandatin për të menaxhuar aktivitetin në Itali në lidhje me blerjen e mundshme të AC […]

Continue Reading

Sulmuesi i TIRANËS transferohet te klubi i madh EUROPIAN

Tirana bën me dije se gjithçka është arritur që kalimi të bëhet këto ditë, me merkaton në Poloni që mbyllet në datën 24 shkurt, pra pas pak ditësh. 19-vjeçari Muçi tanimë do duhet të tregojë veten e tij në një kampionat më të fortë dhe në një skuadër që merr pjesë rregullisht në ligat europiane. […]

Continue Reading

Vetëm disa orë na ndajne para superfidës Milan-Juventus

Vetëm disa orë pak para superfidës Milan-Juventus, klubi kuqezi ka konfirmuar se Ante Rebic dhe Rade Krunic kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.Autoritetet shëndetësore u informuan menjëherë. Të gjithë anëtarët e grupit të ekipit iu nënshtruan testeve të mëtejshme por rezultati ishte negativ. Të dy futbollistët pritej të luanin titullarë mbrëmjen e sotme, por do t’i […]

Continue Reading

Katër gola/ Juventus e nis me këmbën e mbarë vitin e ri (VIDEO)

Katër gola për tre me shumë peshë. Juve e nis me këmbën e mbarë vitin e ri, por për të mbrojtur titullin kampion i duhet më shumë se kaq, dhjetë pikë diferencë me Milan e vendit të parë, kundërshtarin e tyre të radhës, janë shumë. “Zonja e Vjetër” harron shpejt atë humbje të turpshme kundër […]

Continue Reading

Messi: Cikli i Barcelonës kishte mbaruar, kisha nevojë për ndryshim

Në këtë dekadë të fundit, rezultatet e larta të arritura nga Kristiano Ronaldo, apo Lionel Mesi, ka shtruar gjithmonë pyetjen, nëse është njëri apo tjetri “lojtari më i mirë” në botë. Këtë herë ka qenë vetë argjentinasi i skuadrës katalanase, që ka folur për rivalin e tij në futboll, aktualisht i aktivizuar te Juventusi, me […]

Continue Reading

Lewandowski merr çmimin ‘Lojtari më i mirë 2020’

Sulmuesi i Bayern Mynih, Robert Lewandowski është shpallur nga FIFA lojtari më i mirë i vitit. Polaku ka fituar garën me të përhershmit Messi-Ronaldo pasi ka realizuar një sezon fantastik. Në vitin 2020 polaku fitoi thuajse gjithçka me Bayernin, por duket se i mungonte diçka. Pikërisht ky çmim që vitet e fundit rrallë kush tjetër […]

Continue Reading

Rikthehet Champions League! Inter luan kartat e fundit

Champions League rikthehet me sfidat e 5-ta në grupe. Pikërisht sot vendoset fati përfundimtar i Inter, që luan në Gjermani një sfidë shumë të vështirë, por që mund të rikthejë shpresën për zikaltërit. Në rast humbje e barazimi, italianët s’kanë më shanse të kualifikohen, por në rast fitore rifuten në garë për një nga dy […]

Continue Reading