Agron Shehaj takim me Studentët e “Marin Barlet”-it (FOTO)

MARS, 27/ 2021 Kandidati i PD per Tiranen, Agron Shehaj ka vazhduar takimet e tij elektorale edhe diten e sotme. Ai ka pas nje takim me studente te Universitetit “Marlin Barleti” ku edhe ka diskutuar me ta ceshtje qe kane te bejne me emigrimin e te rinjeve. Postimi i plote: Studentët e Marin Barletit më […]

Continue Reading

Monika Kryemadhi prezanton kandidatët për deputetë në Gramsh

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka prezantuar kandidatët për deputetë në Gramsh. Ajo ka vlerësuar qytetin e vogël dhe zonën përreth për bukurinë natyrore dhe resurset që ka. Sipas saj, Gramshi ka shumë gjëra të përbashkëta me Skraparin, sa i përket traditës, mikpritjes dhe punës. Kryemadhi thotë se shumë të rinj sot që jetojnë në […]

Continue Reading

Gazmend Bardhi: Të përndjekurit politikë janë indi më europian që kemi në organizmin tonë.

Mars, 27/ 2021 Kur takoj përfaqësues të të përndjekurve politik të regjimit komunist në Elbasan, mendoj gjithnjë se ne si shoqëri nuk mund të prosperojmë e të ecim para nëse mbajmë një padrejtësi brenda nesh.Kemi një vonesë historike në këtë drejtim, por jemi të angazhuar që çështjen e të përndjekurve politikë ta trajtojmë e ta […]

Continue Reading

Balla/ Po të kishte qenë Rama kryeministër para 2013, Shqipëria sot do ishte në BE

Mars, 26/2021 Ditën e sotme drejtuesi politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Elbasanit, Taulant Balla ka zhvilluar një takim me banorët e fshatit Kuturman në Librazhd. Ai u shpreh se është i papranueshëm fakti që opozita të shesë si ndryshim rikthimin e Metës dhe Berishës në pushtet. Sipas Ballës, të dy këto figura politike […]

Continue Reading

Basha kthehet në lagjen e tij të vjetër, qytetarët e presin me duartrokitje (VIDEO)

Mars, 26/ 2021 Kryetari i PD-së, Lulzim Basha një ditë pas çeljes së fushatës elektorale, ka zhvilluar takime me banorë të njësisë nr.8 në kryeqytet. Banorët e kanë përshëndetur përzemërsisht Bashën, ndërsa disa prej tyre kanë thirrur në kor emrin e tij. PJESE NGA BASHKEBISEDIMIQytetari: Një banor: Ta hëngsha zemrën. Rama ik! Basha: Si jeni? […]

Continue Reading

Najada Çomo: Mos më votoni mua, kërkoj të votohet Ogerta si ministre

Mars, 26/2021 Kandidatja për deputete në listat e Partisë Socialiste për PS-në në qarkun e Tiranës  Najada Çomo është shprehur se i është bashkuar skuadrës së socialistëve të cilët dëshmuan se ishin shumë puntorë. Ndër të tjera Çomo në fjalën e s’ja ka theksuar se nuk do të heqë dorë nga profesioni i saj dhe […]

Continue Reading

Flamur Noka me banorë që nuk kanë marrë dëmshpërblim nga tërmeti

Mars, 26/ 2021 “Jam përpjekur të bëj vetë disa riparime që të mos më futet uji në shtëpi”. Kështu e nis bisedën Pëllumb Çuni, banues i lagjes 4 në Kamëz, me drejtuesin politik për zonat e Kamzës, Paskuqanit, Zallherrit dhe Vorës, z.Flamur Noka. Sipas kryefamiljarit, shtëpia e familjes Çuni është dëmtuar nga tërmeti i nëntorit […]

Continue Reading

Monika Kryemadhi, prezanton kandidatët për deputetë në qarkun e Shkodrës.

Mars, 26/ 2021 Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, ka prezantuar paraditen e sotme kandidatët për deputetë në qarkun e Shkodrës. Gjatë fjalës së saj, Kryemadhi ka thënë se forca më e madhe e partisë që ajo drejton, janë të rinjtë, gratë dhe vajzat. Më tej, Kryemadhi ka shtuar se Shkodra është promotore e zhvillimit dhe […]

Continue Reading

Braimllari: Modeli klientelist dhe abuzues i rilindjes në Korçë merr fund me 25 Prill.

Mars, 25/ 2021 Në Korçë Niko Peleshi premton vende pune për rininë, premton investime në bujqësi, në kanalizime dhe ujë te pijshëm por harron që është vetë në qeveri dhe në keto vite, mendoi vetëm për interesin e tij personal.Kanë 8 vite që drejtorët arrogant, të paaftë dhe të papërgjegjshëm janë fokusuar vetëm tek interesat […]

Continue Reading

Mbështetësit e PD ‘ndezin’ Tiranën, flamuj e borie (Video)

Mars, 25/ 2021 Ka nisur festa e mbështetësve të Partisë Demokratike në Tiranë. Teksa na ndajnë veç dy orë nga çelja e fushatës, mbështetës të PD kanë parakaluar në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në kryeqytet.Me borie e flamuj të PD-së mbështetësit kanë lëvizur në drejtim të sheshit “Nënë Tereza” ku do të mbahet dhe aktiviteti […]

Continue Reading

Tom Doshi: Nëse amerikanët kanë diçka le ta bëjnë publike!

Mars 25, 2021 | 12.17 Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim ka reaguar sërish ndaj rastit të Tom Doshit, i cili është në listat e kandidatëve për deputetë. Në një postim në ‘Twitter’, Kim u ka bërë thirrje të gjithë palëve politike që të mos heshtin ndaj përfshirjes së udhëheqësit të PSD-së në listat e […]

Continue Reading

Politikani Shqiptar i CDU, Besnik Kelmendi ka komentuar faljen publike të kancelares Angela Merkel.

Politikani Shqiptar i CDU, Besnik Kelmendi nëpërmjet një statusi në profilin e tij zyrtar ka komentuar faljen publike të kancelares Angela Merkel duke i bëre thirrje dhe politikaneve të ballkanit ta marrin si shembull pozitiv dhe kur ata gabojnë, ti kërkojne ndjesë publike popullit. Kancelarja Angela Merkel në një deklaratë para mediave, i ka kërkuar […]

Continue Reading

Nora Malaj: Dashuria njerëzore kapërcen çdo pengesë (FOTO)

Teksa shpërndanim fletëpalosjet e programit të LSI te njësia 10 askush nuk qëndronte indiferentë! Të gjithë , një zëri , plotë energji e mirësi pranonin fletëpalosjet dhe ndaleshin per të diskutuar e dialoguar mbi programin e LSI ! Të mërzitur e zhgënjyer , ata shprehen të gatshëm për të shkuar në Votime , si mision […]

Continue Reading

Kryemadhi/ Pse Rama po hesht për tepsinë…

Mars, 24/03/2021 Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka vijuar fushatën në qytetin e  Fierit ku ka prezantuar kandidaten për deputete, Luisida Muho. Kryemadhi tha se në këtë qytet kanë ndodhur shumë padrejtësi duke ju referuar Kryeminstrit Rama. Sipas saj, Edi Rama 4 vite më parë e kërkonte tepsinë, por sot hesht sepse e di që […]

Continue Reading

Ditmir Bushati: Rama më përjashtoi se nuk bëra pakt me Djallin

Ditmir Bushati ka dhënë një version tjetër nga ai që paraqiti Rama, sipas të cilit ai “nuk e kishte punuar tokën” në kuptimin që nuk kishte punuar si duhet me socialistët. Gjatë një interviste me Adi Krastën në A Shoë, Bushati kujtoi rezultatin e vitit 2017 të PS në Shkodër, të cilin ai e quajti “historik”. […]

Continue Reading

Pas BE- edhe kreu i PPE bisedon me Bashën

Mars, 24/03/2021 Kryetari i PD Lulzim Basha zhvilloi një bisedë online me z.Manfred Weber, kryetar i grupit më të madh parlamentar në Parlamentin Europian atë të Partisë Popullore Europiane. Në qendër të bisedës ishte interesimi i zotit Weber për shqetësimet dhe temat kryesore të fushatës zgjedhore në Shqipëri. Basha theksoi se shqetësimet kryesore të shqiptarëve […]

Continue Reading

Basha i përgjigjet Ramës: Unë, PD dhe shqiptarët e kemi përcaktuar rrugën tonë që në dhjetorin e ‘90

Mars, 23/03/2021 Kreu i PD, Lulzim Basha i është përgjigjur Ramës pasi ky i fundit akuzoi komisoneren europiane Mariya Gabriel se po ndërhynte në fushatën elektorale në Shqipëri. Basha thotë se ky nervozizëm nga kryeministri është i habitshëm, teksa nga ana tjetër e garanton Ramën se ai dhe PD e kanë përcaktuar rrugën që në […]

Continue Reading

Rama kërcënon BE-në: Po bëni fushatë për PD-në, mos fusni hundët

Mars, 23/03/2021 Edi Rama reagoi i zemëruar pasi komisionerët e Bashkimit Europian u shfaqën në disa aktivitete të Partisë Demokratike, ku po shpaloset programi i tyre. Rama tha se kjo është ndërhyrje në fushatën elektorale. Reagimi i sotëm erdhi pasi Komisionerja e BE-së për Inovacionin, Arsimin dhe Rininë, Mariya Gabriela, ishte e ftuar për të […]

Continue Reading

Rilindja dhe Niko Peleshi, të kapur në panik në Korçë, po përdorin administratën publike në kundërshtim me ligjin.

23/03/2021 Endrit Ibraimllari- LSI-KORCE Rilindja dhe Niko Peleshi, të kapur në panik në Korçë, po përdorin administratën publike në kundërshtim me ligjin.Të kapur në panik, po ofrojnë kontrata pune sezonale në kundërshtim me ligjin. Pasi i përdorën për t’ju marrë votat për vite me radhë dhe duke i lënë në harresë qytetarët e Korcës, tani […]

Continue Reading