Gjoba 110 mln euro për Becchetin/ Basha: Do sekuestrojmë pasuritë e politikanëve të korruptuar

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një takim me të rinj në Belsh ka folur për faturën që shteti shqiptar duhet t’i paguaj biznesmenit Beccheti, pas gjobës 110 mln euro. Basha tha se kjo faturë, kur PD të vijë në pushtet, do të paguhet duke u sekuestruar pasuritë e politikanëve të korruptuar. “Ato 110 […]

Continue Reading

Tabaku: Padurim te shqiptarët për ndryshimin e kërkuar

Jorida Tabaku, kandidate e PD në Tiranë, ka konstatuar në takimet e saj se ka shumë padurim ndër qytetarët për të provuar një qeverisje ndryshe. Sa më shumë afrohet 25 prilli aq më të paduruar janë shqiptarët për të përkthyer në votë ndryshimin e kërkuar.Ka dëshirë dhe domosdoshmëri për t’i dhënë mundësinë një kryeministri që […]

Continue Reading

Greva e Albcontrol/ Rushaj: Qeveria heq përgjegjësitë nga vetja për të gjitha dështimet

Drejtuesi politik i fushatës së Partisë Demokratike, Alfred Rushaj, ka reaguar për grevën e zhvilluar nga ana e punonjësve të Albcontrol Rushaj thekson se ministrja na shpjegoi se për grevën në aeroport duhen fajësuar punëtorët dhe opozita. Ai shton se qeveria Rama fajëson vetëm të tjerët dhe heq përgjegjësitë nga vetja. DEKLARATA E ALFRED RUSHAJ: […]

Continue Reading

Meta jep THIRRJEN e fundit: Do t’ia jap përgjigjen Ramës sot pasdite nga Vlora, ftohet dhe “Tërmeti”

Presidenti Ilir Meta i ka kthyer sërish përgjigje kryeministrit Edi Rama lidhur me protestës që është zhvilluar sot në aeroportin e Rinasit dhe që ka “paralizuar” fluturimet në vend. Meta ka paralajmëruar se do t’i përgjigjet zyrtarisht sot nga Vlora, ndërkohë që ka ftuar të marrë pjesë në konferencën e tij edhe ish-ministrin e Transporteve, […]

Continue Reading

Spahia: Ne do çlirojmë biznesin nga gjobat

Kandidati për deputet i Partisë Demokratike në Shkdër Bardh Spahia, ështe takuar me banorë dhe biznese të Lagjes Rus në Shkodër ku është njohur me veshtirësitë ekonomike me të cilat përballen sot Shkodranët dhe shqiptarët…. Partia Demokratike ka një program të qartë për zhvillimin ekonomik të vendit, për taksa të ulëta dhe mbështetje të biznesit, […]

Continue Reading

Luçiano Boçi: Ekonomia Si Fillim i Çdo Reforme

Takimi i djeshëm me ekonomistë, financierë, përfaqësues të bankave dhe ekspertë të fiskut më mësoi tre gjëra: 1. E para, problemet tona ekonomike mbartin të gjithë ngërçin e sistemit:a. ato kanë përmasën ligjore të dëmit të qëllimshëm që i është bërë ekonomisë për përfitim personal nga personat me pushtet;b. ato mbartin difektet sistematike të strukturës […]

Continue Reading

Zbardhet debati mes ministres Balluku e punonjësve të Albcontrol (VIDEO)

‘BalkanWeb’ zbardh debatin e zhvilluar mesditën e sotme në mbledhjen mes ministres së Infrastrukturës Belinda Balluku dhe punonjësve të AlbControl, të cilët kanë firmosur deklaratën e paaftësisë së përkohshme për shkak të stresit të vazhdueshëm që kanë në punë, ndikuar edhe nga pandemia. Në mbledhje, e cila përfundoi pa një marrëveshje mes palëve, punonjësit e […]

Continue Reading

Basha për traun në “Rrugën e Kombit”: Do hiqet, do jetë një nga vendimet e para pas 25 prillit

Kandidati për kryeministër i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një takim me fermerët e zonës së Pajovës në Peqin, premtoi, se pas 25 prillit do të ulet çmimi i kostos së naftës si dhe trau në “Rrugën e Kombit”. Ai tha se këto dy vendime, do të jenë ndër të parat të qeverisë së pas […]

Continue Reading

Rushaj takim me banorët e “Bregut të Lumit”: Banda e bashkisë ka ushtruar terror për shembjen e shtëpive të tyre

Qytetarët te Bregu i Lumit më rrëfyen terrorin që kanë kaluar nga ajo që vetë ata e cilësojnë “Bandë”. Më kërkuan marrjen e kompensimeve për shembjet e shtëpive të tyre për shkak të Bulevardit të Ri dhe u thashë fare hapur se ato lekë që kanë qenë në vendimin e Këshillit të Ministrave një më […]

Continue Reading

Vokshi padit në KQZ ministren e Shëndetësisë

Kandidatja për deputete e Partisë Demokratike, Albana Vokshi ka paditur në KQZ, ministren e shëndetësisë Ogerta Manastirliun. Vokshi tregon se kandidatja e PS ka hapur të paktën 2 zyra elektorale shumë pranë objekteve të përcaktuar si qendra votimi. Vokshi ishte tek shkolla “Jeronim de Rada”, ku pak hapa më tej Ogerta Manastirliu ka hapur një […]

Continue Reading

Ne nuk harrojmë! Do të kërkoj që krimet e atij regjimi barbar të jenë pjesë e kurrikulave të sistemit arsimor

Diten e djeshme dy kandidatet per deputete te Partise Demokratike, Agron Shehaj dhe Gent Strazimiri, zhvilluan nje takim me te Perndjekur Politik te Njesise 7 ne Tirane. Gjate bashkbisedimet me te perndjekurit z Shehaj theksoi edhe njehere se akoma duhet pune dhe ne do punojme fort per te cuar ne vend amanetin e tyre. Ne […]

Continue Reading

PD thirrje emigrantëve shqiptarë: Ejani votoni më 25 prill!

Prill, 01/ 2021 Partia Demokratike ka reaguar kundër kryeministrit Edi Rama, ndërsa thekson se pas 8 vitesh qeverisje ai dështoi për sigurimin e votave të emigrantëve shqiptarë. Përmes një deklarate për mediat, PD-ja thekson se Rama është dështim në çdo qeveri. Mes të tjerash Partia Demokratike thekson se kur të marrë pushtetin, do të bëjë […]

Continue Reading

Vangjel Tavo denoncon policin: I ofronte para qytetarëve në emër të tij

Mars. 30/2021 Kandidati i LSI-së në qarkun e Gjirokastrës, Vangjel Tavo ka kallëzuar në Prokurori një person, i cili sipas tij u ofronte para qytetarëve në emër të tij. Në një deklaratë për mediat, Tavo tha se kjo lëvizje është e bërë nga Rilindja pas deklaratave të tij se PS-ja është duke blera vota në […]

Continue Reading

Halit Valteri: Ndjej keqardhje për Partinë Demokratike!

Mars, 30/2021 Halit Valteri, deputet i ardhur në Parlament si përfaqësues i opozitës së re nga listat e PD, tashmë kandidat i PS për Tiranën, thotë se ndjenë keqardhje për partinë ku militoi që fëmijë. Sot PD është e kapur nga 5 njerëz të cilët nuk mbrojnë më interesat e qytetarëve, u shpreh sot Valteri […]

Continue Reading

Socialistë i bashkohen Bashës në Fier, kreu i PD: Unë do punoj për të gjithë, dhe për socialistët

Mars, 30/ 2021 Kreu i PD Lulzim Basha ndodhet sot në Fier, ku është prishur me entuziazëm nga mbështetësit. Kreu i PD ka folur para tyre duke iu bërë thirrje në radhë të parë të mbajnë maskat dhe respektojnë distancën. “Të mbajmë maskat, të mbajmë distancën, por ama ta çojmë edhe më larg frymën e […]

Continue Reading

Braimllari: “Niko Peleshi po bëhet çdo ditë qesharak, duke premtuar vende pune

Mars, 29/2021 Sekretari i Përgjithshem i LSI Endrit Braimllari shton në një prononcim të tij se, “se Niko Peleshi është përgjegjësi kryesor për mungesën e vendeve të punës në Korçë, por shkatërrimin e fermerit vendas dhe nepotizmin e theksuar në administratën publike”. “Niko Peleshi po bëhet çdo ditë qesharak, duke premtuar vende pune, rritje ekonomike, […]

Continue Reading

Kryemadhi: “Bashkëpunimi i LSI me Edi Ramën është tradhti kombëtare.

Mars, 29/ 2021 Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e pyetur nëse ka mundësi bashkëpunimi mes partisë që ajo drejton dhe Edi Ramës, e ka mohuar kategorikisht një mundësi të tillë. Në një intervistë të dhënë për ‘abc’, Kryemadhi ka theksuar se të bashkëpunosh me një njeri si Rama, që ndien neveri për vendin e tij, […]

Continue Reading

Luçiano Boçi, me tregtarë të vegjël në Elbasan – për të mbështetur biznesin.

Mars, 29/2021 Kandidati i PD per qarkun e Elbasanit, Luciano Boci, vazhdon takimet e tij me banore dhe bizenese te qytetit te Elbasanit. Dje ai pati takime nga afer me tregtare te vegjel, ku u premtoi dhe u ofroi mbeshtetjen e tij dhe te subjektit qe perfaqeson, pas ndryshimit politik qe pritet te ndodh. Postimi […]

Continue Reading

Ishte prekur nga COVID-19, ndahet nga jeta në moshën 59-vjeçare Bashkim Fino.

29 Mars 2021 | 08.25 Një lajm i hidhur për skenën politike shqiptare. Ndahet nga jeta në moshën 59-vjeçare deputeti socialist, ish-kryeministri i Shqipërisë Bashkim Fino. Ai ishte prekur nga COVID-19 prej disa ditësh dhe gjendja e tij ishte përkeqësuar. Bashkim Fino lindi më 12 tetor 1962 në Gjirokastër. Ishte Kryeministër i Shqipërisë prej 9 […]

Continue Reading

Basha pritet me ovacione në Elbasan: Më 25 prill do të fitojë rinia

Mars, 28/2021 Lulzim Basha po vazhdon sot fushatën elektorale në Elbasan, i shoqëruar nga  drejtuesi politik i qarkut, Gazment Bardhi. Kryedemokrati është pritur nga qindra të rinj, me ovacione dhe brohorima. Ata kërkuan njëzëri largimin e qeverisë teksa pohuan mbështetjen e tyre kundrejt liderit Basha. “Rama ik!”  E tillë ishte thirrja e të rinjve. Kryetari i […]

Continue Reading