Basha nënshkruan marrëveshje me Biznesin e Vogël dhe të Mesëm

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është angazhuar në një marrëveshje me shoqatën kombëtare të biznesit të vogël dhe të mesëm. Në fjalën e tij, Basha tha se Partia Demokratike ka në ashtën e saj sipërmarrjen e lirë shqiptare e në veçanti sipërmarrjen e vogël e të mesme. Kreu i opozitës, këtë marrëveshje e ka quajtur një […]

Continue Reading

Mbyllën dyert e bashkisë! E gjithë administrata në fushatë (FOTO)

Kandidati i PD Lefter Gështenja per qarkun e Elbasanit ku perfshihet dhe Librazhdi ka bere denoncim me fakte sesi administrata e bashkise se Librazhdit ka braktisur punen dhe i eshte perkushtuar fushates elektorale. Ndiqni me foto punonjes te bashkise qe kane lene punen dhe bejne fushate ne terren. ADMINISTRATA BRAKTIS DETYRËN Sot u mbyllën dyert […]

Continue Reading

Basha në familjen durrsake: Vijmë me plan pune jo premtime boshe

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka qenë sot në një familje durrsake, të cilët janë shprehur se kanë kontribuuar për Partinë Socialiste, janë anëtarë të saj, por se janë të zhgënjyer. Basha tha se PD vjen me një plan punë dhe jo premtime boshe. Ai theksoi se zotimet janë pjesë e një plani për të […]

Continue Reading

I HAVE A DREAM – THIRRJE PËR TË RINJTË E ELBASANIT

Luciano Boci Kam kënaqësinë e thellë që të ftoj të rejat dhe të rinjtë e Elbasanit në sfidën e ideve “I HAVE A DREAM”. Çdo e re apo i ri mes moshës 15-35 vjeçare është i lutur ta nisë idenë e tij në adresën info@lucianoboci.com ndërsa unë personalisht do t’i lexoj të gjitha propozimet e […]

Continue Reading

Prej 22 vitesh votoj për PS në Durrës, një zhgënjim!

Kreu i PD, Lulzim Basha ia ka lënë vendin tek ish-Këneta në Durrës një qytetari i cili kishte një mesazh për të përcjellë. Qytetari e ka uruar si kryeministër Bashën, teksa thotë se ka 22 vite që voton PS-në në Durrës por është një zhgënjim Ai i bën thirrje gjithë socialistëve që të votojnë për […]

Continue Reading

Mediu: Rama do të zhbëjë vendin vendin, votoni të gjithë për ndryshim

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, i cili garon nën siglën e PD në zgjedhjet e 25 prillit, ka zhvilluar një takim me Shtabin Elektoral, ku i pranishëm ka qenë dhe Besnik Mustafaj. Ky i fundit, ka thënë gjatë fjalës së tij se “Shumëfishoni votat dhe bëni që mendimi republikan të jetë legjitim, të jetë […]

Continue Reading

Braimllari: Ja si banda e Niko Peleshit po vjedh votat në Korçë

LSI denoncon skandalin e krimit zgjedhor, Braimllari flet me emra: Ja si banda e Niko Peleshit po vjedh votat në Korçë. Deklarata e Sekretarit të Përgjithshëm të LSI, Endrit Braimllari Jemi në këtë komunikim me median për të bërë publike për të disatën herë përdorimin e administratës, të Ministrisë së Mbrotjes në funksion personal të […]

Continue Reading

Lulzim Basha firmos marrëveshjen e bashkëpunimit me PAK.

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka firmosur ditën e sotme marrëveshjen e bashkëpunimit me PAK. Basha tha se kjo marrëveshje është produkt i një dialogu dhe negocimesh prej dy vitesh e cila konkretizon angazhimet dhe zotimet e qeverisjes së ardhshme ndaj mijëra personave me aftësi të kufizuara dhe familjeve të tyre në Shqipëri. Lulzim […]

Continue Reading

Ervin Salianji zhvillon takim me shoqatën e ish-të përndjekurve politikë në Korçë.

Ervin Salianji ka zhvilluar sot një takim me shoqatën e ish-të përndjekurve politikë në Korçë. Gjatë fjalës së tij ai theksoi se Partia Demokratike zotohet të përmbyllë çdo detyrim financiar ndaj kësaj kategorie. Mes të tjerash Salianji theksoi se me ardhjen e PD-së do të ndalohet me ligj përdorimi i simboleve të komunizmit. MESAZHI I […]

Continue Reading

Basha me të rinjtë në Farkë: Projekt për të punësuar 7000-9000 prej jush çdo vit

Lulzim Basha është ndalur sot në një takim me të rinjtë e Farkës. Lideri demokrat është pritur me duartrokitje dhe ovacione nga banorët e zonës, ndërsa ata në kor thërrisnin ‘Fitore, fitore’. Ai shpjegoi programin e qeverisë së tij të ardhshme, ku tha se si përgjegjësi kryesore ka ndalimin e emigrimit të të rinjve, anulimin […]

Continue Reading

Kryemadhi: 25 Prilli, dita e ndëshkimit më të rëndë për rilindjen

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, deklaron se 25 Prilli është dita e ndëshkimit më të rëndë për sektin e Rilindjes që udhëhiqet nga Edi Rama. Teksa publikon në faqen e saj zyrtare në rrjetin social “Facebook” dhe një video nga takimet elektorale, Kryemadhi shprehet se rilindja duke i shërbyer vetëm interesave personale […]

Continue Reading

Partia Demokratike është përgjigja… Cila ishte pyetja, ju Lutem?

Nga Luçiano Boçi* Elbasani ka një histori të vetën që ngrihet mbi kujtesën e zejtarëve, mbi sipërmarrjen aktive, pastaj mbi një industri që përbashkoi inxhinierët më të talentuar të vendit në fushën minerare, siderurgji, përpunimin e naftës, etj. Qytet simbol i shkollës dhe kulturës, Elbasani ka më shumë shanse se çdo qendër tjetër urbane të […]

Continue Reading

Gazment Bardhi: PD do të shpëtojë fermerët nga varfëria dhe falimentimi.

Drejtuesi Politik i PD për Elbasanin, Gazment Bardhi, gjatë një bashkëbisedimi me pronarin e një fidanishteje në Gjergjan, dëgjoi se si ky biznes që dikur punësonte 20 persona është në prag të falimentimit për shkak të politikave të qeverisë. Bardhi u shpreh se plani i PD do sjellë përkrahje direkte për çdo fermer sipas prodhimit, […]

Continue Reading

Salianji: “Nga Korça e qytetarëve dinjitozë do të nisë ndryshimi”

“Nga Korça e qytetarëve dinjitozë do të nisë ndryshimi”: këtë bindje shprehur Ervin Salianji, kandidati për deputet i PD-së në këtë qark në takimin që bëri së fundi me banorë të lagjes nr.14. “Nga Korça e bukur, e njerëzve punëtorë e të thjeshtë, do të marrë udhë Shqipëria e pas 25 prillit, – tha ai, […]

Continue Reading

Vjedhja e të dhënave e-Albania/ Balla: O shpifësa të dëshpëruar quhet ‘punë në terren’

Kandidati për deputet i Partisë Socialiste në qarkun e Elbasanit, Taulant Balla i është përgjigjur akuzave të ngritura lidhur me përdorimin e të dhënave nga qytetarët për zgjedhjet e 25 prillit.  Përmes një postimi në Facebook, kreu aktual i grupit parlamentar të PS-së, Balla shprehet se se një gjë e tillë nuk është e vërtetë […]

Continue Reading

Basha nga Elbasani: Bizneset deri 140 milionë lekë xhiro, taksa dhe tarifa lokale në total deri 0,5% të xhiros

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një takim me gra sipërmarrëse në qytetin e Elbasanit, ku ka bashkëbiseduar për klimën e sipërmarrjes dhe vështirësitë e mbijetesës së biznesit. E pranishme në këtë takim ishte edhe kandidatja për deputete e Partisë Demokratike për Elbasanin, Flutura Açka, e cila tha se sot gratë në Shqipëri […]

Continue Reading

“Njëqind dështimet e Ramës”, Basha: Shqipëria sot e shkatërruar nga korrupsioni

Kryetari i PD-së Lulzim Basha me anë të postimeve në rrjetete sociale, shkruan se Rama premtoi vendosje të konkurrencës dhe transparencës kudo në Shqipëri, por se ai dështoi. Basha thekson se Rama nuk mbajti premtimin, duke thënë se DASH nënvizon se mungesa e transparencës dhe konkurrenca e padrejtë janë probleme të mëdha për Shqipërinë. “Në […]

Continue Reading

Kandidati i PD-së në Elbasan parashikon trazira një javë para zgjedhjeve

Kandidati për deputet i PD-së në Elbasan, Luçiano Boçi ka komentuar rreth situatës politike në Elbasan. Sipas Boçit java e fundit do të ketë tensione të shtuara, ku nuk përjashton edhe skenarët e dhunës. “Elbasani elektoratin “Gri” e ka më të madhe se qytetet e tjera. Në Elbasan kjo pjesa gri lëviz dhe përcakton më […]

Continue Reading

Partia Demokratike denoncon skandalin e madh

Partia Demokratike ka denoncuar skandalin e përdorimit të të dhënave personale nga Partia Socialiste. ‘Shkelje e privatësisë, do ta ndjekim në rrugë ligjore. Me Ramën, shqiptarët të pasigurt dhe të pambrojtur’, deklaroi gjatë një konference për mediat, ish-deputeti Enkelejd Alibeaj. Deklaratë e ish-deputetit të PD, Enkelejd Alibeaj: Përdorimi i të dhënave personale të portalit e-Albania […]

Continue Reading

Kryemadhi nga Kombinati: Shtëpitë do i ndërtojmë aty ku i kishin

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi zhvilloi takimin e radhës në Kombinat të Tiranës nga ku iu drejtua banorëve që shtëpitë do i ndërtojnë aty ku i kishin, ndaj kërkoi që prokuroria të hetojë lëvizjet e Bashkisë së Tiranës dhe parave nëpërmjet bankave. Pjesë nga fjala e Monika Kryemadhit: Motra dhe vëllezër të […]

Continue Reading