Abazoviç për Deutsche Welle: Open Balkan s’duhet dramatizuar, ja dy prioritetet e mia

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç në intervistë ekskluzive për DW, thekson, se mënyra më e mirë për të luftuar ndikimin negativ, jo vetëm nga Rusia, është anëtarësimi sa më i shpejtë në Bashkimin Evropian. DW: Z.Kryeministër, agresioni rus ndaj Ukrainës ka alarmuar mbarë botën. Çfarë mësimesh keni nxjerrë nga ky agresion dhe nga […]

Vazhdo të lexosh

Kriza në PD, Flamur Hoxha: ‘Rithemelimi’ s’ka vullnet për bashkim, të anulojë zgjedhjet në struktura

“Nëse vazhdojmë kështu ndoshta edhe për një dekadë do jemi në opozitë”. Kjo është frika për të ardhmen e Partisë Demokratike, e deputetit Flamur Hoxha, në optikën e të cilit, selia blu vijon të tregojë mungesë vullneti për zgjidhjen e krizës. “Jam skeptik për bashkimin duke parë tendencën e shumë anëtarëve të Komisionit të rithemelimit, që […]

Vazhdo të lexosh

Zheji: Ka ardhur ora e ngordhjes për disa, kanë lënë gjurmë të trasha në aferën e inceneratorëve

Ngritja e Komisionit Hetimor për Inceneratorët dhe deklaratat e kryeministrit Edi Rama lidhur me këtë çështje janë komentuar sot në emisionin “Pikat mbi i”, në News24, nga analistët Artur Zheji e Fatos Lubonja. Për analistin Zheji, kryeministri Edi Rama bëri blofin dhe doli me dy qëndrime të ndryshme lidhur me aferën e inceneratorëve, pasi në […]

Vazhdo të lexosh

Protestat në takimet me demokratët/ Basha: Ata 10 apo 15 vullnetarë shëtitës shpejt do të sqarohen

Kreydemokrati Lulzim Basha ka komëntuar grumbullimet e mbështetësve të ish-kryeministrit Berisha në takimet e organizuara në bazë nga ai. Në një intervistë për Ora News, Basha i ka konsideruar vullnetarë shëtitës të cilët shumë shpejt do të sqarohen se po përdoren siç u përdorën më 8 janar si mish për top për një gënjeshtër. Basha […]

Vazhdo të lexosh