Llalla: Romana Vlahutin më kërkoi të arrestoj Sali Berishën

Në intervistën me Çim Pekën, ish-kryeprokurori Adriatik Llalla bëri deklaratën e fortë, kur tha se ish-ambasadorja e BE, Romana Vlahutin i kishte kërkuar arrestimin e Sali Berishës Zoti Lalla nuk jeni i vetmi qe jeni kërcënuar nga një ambasador amerikan, në këtë studio ku jeni ulur ju është e bujshme deklaratat e Presidentit Meta i […]

Continue Reading

Gjana: PD nuk duhet të kthehet te togeri i ‘91 dhe gjenerali i ’97

 Ish-kryetari i Komisionit për Zgjedhjet në Partinë Demokratike Jemin Gjana është kundër zërave që kërkojnë zgjedhje brenda Partisë teksa ende sipas tij nuk është përcjellë “kufoma” e zgjedhjeve elektorale që ai quan rezultatin e zgjedhjeve. Në një intervistë për gazetën “Panorama.al”, Jemin Gjana shprehet se duhet patjetër një analizë e brendshme në PD për zgjedhjet […]

Continue Reading

Becchetti: Rama duhet të paguajë 150 milionë euro

Intervistoi: Juli Krisafi, SYRI TV Pyetje: Mirëmbrëma Z. Becchetti, pyetja ime e parë për ju është: pse vendosët të flisnit pikërisht në këtë moment? Përgjigje: Mirë se ju gjeta Znj.Krisafi! E pranova ftesën Tuaj sepse siç dihet nga të gjithë, para pak ditesh është publikuar Vendimi i Komitetit ad hoc i Gjykatës ICSID, i cili hedh […]

Continue Reading

Mediu mbështet hapur ish-kryeministrin Berisha: Do votoj numrin 5

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu ka folur për fushatën elektorale të zgjedhjeve të 25 prillit. Ai theksoi në emisionin “Ilva Now” se kryeministri Edi Rama synon të bëjë gjithçka për të mbajtur pushtetin, qoftë edhe duke vjedhur zgjedhjet. “Edi Rama nuk heq dorë nga vjedhja e zgjedhjeve, nuk heq dorë nga pushteti. Ai do […]

Continue Reading

Basha: Sfida e parë drejt Europës, ndihmë për studentët, investime të huaja, rritje pagash

Kryetari i Opozitës, Lulzim Basha, ka dhënë një intervistë këtë mbrëmje në A-Show me gazetarin Adi Krasta, ku tha se sfida e parë, pa tё cilën nuk mund tё garantojmë ato qё na sjell Europa, subvencione, ndihmë pёr studentët, investime tё huaja qё hapin vende pune qё rrisin pagat, ёshtё rikthimi tek institucionalizimi i Republikës. […]

Continue Reading

Paloka: Asgjë nuk e shmang humbjen, fitojmë 9 mandate në Durrës

Kandidati i PD për Qarkun e Durrësit, Edi Paloka, i ftuar në emisionin “Koha për t’u zgjuar” në “News 24”, foli për fushatën zgjedhore dhe ditën e votimit. Ai tha se situata deri më tani në Durrës është e qetë, por shtoi, se ka elementë të caktuar nga Partia Socialiste, që kërkojnë të bëjnë abuzime të ndryshme në […]

Continue Reading

Strazimiri: Më 25 prill Rama do të marrë 1 milion shqelma demokratësh dhe socialistësh

Kandidati për deputet në Tiranë për PD-në, Gent Strazmiri ka thënë se qeveria po përdor metoda të ndryshme për të blerë votat për zgjedhjet e 25 prillit.I ftuar në edicionin e lajmeve të Ora News, Strazmiri tha se Kryeministri Edi Rama, do të dalë humbës në zgjedhje duke shtuar se do të marrë 1 milion […]

Continue Reading

Ditmir Bushati: Rama më përjashtoi se nuk bëra pakt me Djallin

Ditmir Bushati ka dhënë një version tjetër nga ai që paraqiti Rama, sipas të cilit ai “nuk e kishte punuar tokën” në kuptimin që nuk kishte punuar si duhet me socialistët. Gjatë një interviste me Adi Krastën në A Shoë, Bushati kujtoi rezultatin e vitit 2017 të PS në Shkodër, të cilin ai e quajti “historik”. […]

Continue Reading

Përgjimet e Ndragheta-s, Veliaj: I marr me sportivitet.

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ka folur sot në emisionin e mëngjesit “Koha për t’u zgjuar” me Bashkim Hoxhën në Neës24 edhe për përgjimet e Ndragheta-s. Veliaj tha se është në fazën që i merr me sportivitet dhe se nëse do ishin të vërteta do kishin vajtur në prokurori. Ai i quajti sulme që vijnë […]

Continue Reading

Gentian Çala: Progami politik i LSI-së ka rimëkëmbjen ekonomike, të rinjtë, punësimin, arsimin dhe shëndetësinë

Gentian Çala, Kryetari  i LSI Pogradec Socialistët e ndershëm dhe ata që nuk kanë “ngjyer” në çorbën e Rilindjes janë më shumë se të zhgënjyer. Pritshmëritë nuk u janë realizuar, ndërsa janë braktisur dhe janë lënë në harresë Programi politik  i LSI-së ka rimëkëmbjen ekonomike, të rinjtë dhe shëndetësinë Gazeta Telegraf Gentian Çala, Kryetari  i […]

Continue Reading

Braimllari/ Ne do te thyejmë monpolin e ngritur në Korçë nga Niko Peleshi.

Sekretari i përgjithshëm i LSI Endrit Braimllari flet në një intervistë për ‘standard’ mbi zgjedhjet e 25 prillit dhe garën në qarkun e Korçës, ku ish-deputeti është caktuar nga partia si drejtues politik. Sipas Braimllarit, Korça vuan prej vitesh politikën klienteliste të kthyer në monopol nga Niko Peleshi, ministri i mbrojtjes i emëruar para pak […]

Continue Reading

Profesori me Nobel në mjekësi: S‘do vaksinohem, njerëzit po përdoren si kavie

Profesori i njohur francez në fushën e virologjisë, Luc Montagnier, ka dhënë alarmin lidhur me përdorimin e vaksinës kundër pandemisë Covid-19. Në një intervistë për median franceze, ‘FranceSoir’, profesori që ka marrë çmimin Nobel për Mjekësi në vitin 2008 për zbulimin e virusit HIV, ka thënë se efektet e vaksinave janë të paparashikueshme. Montagnier thekson […]

Continue Reading

Belind Këlliçi/ Trau i BE-se një mesazh për Ramën.Skema e PD per 25 prillin.

Kreu i Forumit Rinor i Partisë Demokratike, Belind Këlliçi intervistë për “Koha Jonë”: Kemi dy standarte të ndryshme. Traun për Kosovën, mini Shengenin me Serbinë Intervistoi: Redjon Shtylla 2020 është viti që revista “Time” e fshiu, por në politikën e vendit, ishte një vit me protesta të fuqishme nën pandeminë e Covid-19. Një nga protestat […]

Continue Reading

Braimllari: “Kaosi në vend i intereson vetëm Ramës”

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së Endrit Braimllari, i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24”, deklaroi se kaosi në vend i intereson vetëm Ramës. Braimllari theksoi se kryeministri është ai që ka nevojë për destabilitet, për t’ju ikur halleve të qytetarëve. “Shqipëria ka vite që me këtë qeveri ndodhet në protesta, si tek Astiri, tek […]

Continue Reading

LSI në Korçë: Në 25 prill Rilindja do shpartallohet me votë plebishitare

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim në Korçë Petrika Mele flet në një intervistë për gazetën “STANDARD” mbi situatën ekonomiko-sociale në qytet. Ai vë theksin tek braktisja qevritare mbi të pamundurit, e vënë re dukshëm kjo sipas Meles me të prekurit e tërmetit të vitit 2019 si edhe ata që mbetën pa punë nga pandemia.  “LSI dhe […]

Continue Reading

Paloka paralajmëron Ramën: Po preke votat në 25 prill do të duken revoltat e të rinjve si balet klasik

Nënkyretari i PD, Edi Paloka, i ka dhënë një paralajmërim të qartë Kryeministrit Edi Rama, lidhur me zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Paloka shprehet se, nëse Rama do tentojë me mënyrat e tij të deformojë vullnetin tanimë të qartë të shqiptarëve, atëhere të jetë i bindur se ajo çfarë pa me revolten e të rinjëve […]

Continue Reading

Spiropali: Jemi në rrugën e duhur për ta marrë vendimin e negocimit me BE

“Shqipëria është shumë larg asaj që ishte në 1990. Ka bërë shumë rrugë, shumë progres por nuk është aty ku ne duam që të jetë dhe prandaj po punojmë me të gjitha forcat tona për ta vënë Shqipërinë në piedestalin e vendeve europiane dhe për materializuar ëndrrën e atyre studentëve të guximshme që atë ëndërr […]

Continue Reading

Rama/ Jam politikan rastësor, për kryeministër s’kisha ambicie

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për revistën ndërkombëtare Forbes, ku ka folur për pandeminë e Covid-19, me të cilën ashtu siç bota po përballet dhe Shqipëria. Zhvillimi ekonomik i vendit, negociatat dhe “marrëdhënia me pushtetin” kanë qenë tema të intervistës së Ramës  me gazetaren Sabah Kemel Kaddouri të Forbes. Kryeministri ka folur dhe […]

Continue Reading

Arta Dade/ Kjo nuk është më Partia Socialiste. Rama shkatërroi…

Ish-deputetja e Partisë Socialiste, një nga ikonat e kësaj partie në vite, Arta Dade, e ftuar në A-Krasta Show ka sulmuar kryeministrin Rama për prishjen e Teatrit Kombëtar. “Unë nuk e besoja, sepse kam qenë edhe në një komunikim të vazhdueshëm me përfaqësuesen e ‘Europa Nostra’, i pata thënë se nuk do të arrihet deri […]

Continue Reading

Grida Duma: PD të hapet në të gjitha dimensionet, t’u njihen meritat demokratëve sakrifikues

Ish-deputetja Grida Duma thotë se tashmë pas 7 vitesh opozitarizëm “ka rrjedhur koha e nevojshme” për të prodhuar strategjinë fituese e cila do të sjellë Partinë Demokratike në pushtet. “PD po i afrohet momenteve vendimtare të betejës së vet duke akumuluar përvojën thuajse unike të sakrificës së një force opozitare”, tha Duma në një intervistë […]

Continue Reading