Fasule me speca

Perbersit: 1 kg speca të pjekur500 gr fasule të bardha2 qepë3 thelpinj hudhre2 lugë gjelle pure domateshvaj ullirikripë dhe piper i zi. Pergatitja: Fasulet ziejini në ujë si zakonisht derisa të zbuten. Pastaj qepët e grira imët fërgojini në vaj ulliri. Specat qërojini, largojuni farat dhe pritini në katrorë. Në enën ku fërgohet qepa shtoni […]

Vazhdo të lexosh

Gjellë me perime

Përbërësit 1 kg mish Qepë të vogla 6 copa hudhër 1 spec i gjelbërt 1 spec i kuq 3 domate 2 lugë vaj vegjetal Kripë Biber i zi Hapat Në një tenxhere e vendosim mishin dhe rreth 10-15 minuta e fërgojmë me pak vaj vegjetal. Qepën e qërojmë, domatet i premë në copa të vogla […]

Vazhdo të lexosh

Krepa

Të shijshme, të lehta, të ëmbla e të kripura, krepa ka rrëmbyer zemrat e gjithë shqiptarëve me shijen e tyre fantastike. Me mjaltë, çokokrem apo reçel, kombinuar me feta bananesh, biskota, arra e lajthi të thërmuarra. Me djathë të bardhë a kaçkaval, domate, kastraveca e sallatë jeshile. Janë të panumërta mënyrat e kombinimit të krepave […]

Vazhdo të lexosh

Biskota krokante per akullore

Nga: ZONJA ENEIDA Përberësit 100 gr gjalpë100 gr sheqer pluhur130 gr miell4 të bardha vezësh Gjalpin në temperaturë ambjenti e rrahim pak derisa të bëhet kremoz. Shtojmë sheqerin pluhur me 2 doza duke e rrahur. Më pas shtojmë miellin dhe e ngjeshim me dorë. Të bardhat e vezëve i rrahim derisa të fillojnë të bëhen […]

Vazhdo të lexosh

Tartë me kunguj

Nga: ZONJA ENEDIA Për brumin:250 gr miell integral1 vezë50 ml kos1 lugë pluhur pjekës100 ml vaj ulliriNjë dorë miks farash: lini/susami/lulëkuqesh/chiaPak kripë Për mbushjen:4 kungujNjë dorë bizele5-6 kokrra domate të vogla3 vezë200 ml qumësht100 gr djathKripëVaj ulliri Ngjeshim brumin duke trazuar të gjithë përbërësit bashkë dhe më pas shtojmë miksin e farave. E lëmë brumin […]

Vazhdo të lexosh