Ja pse meshkujt janë të fiksuar pas gjoksit të femrave

Ka qenë dhe mbetet e vështirë për shkencëtarët që të shpjegojnë saktësisht kuriozitetin e meshkujve për gjoksin e femrave. Një teori e re pretendon ta ketë gjetur këtë sekret. Larry J. Young, profesor psikiatër në Universitetin Emory, i cili studion bazën neurologjike të sjelljeve shoqërore mendon se njerëzit e shfrytëzojnë qarkun e neuroneve, që fillimisht […]

Continue Reading

Gruaja shet virgjërinë për 250 mijë euro…

Një grua nga Gjermania ka shitur virgjërinë e saj për mijëra euro pasi u lodh duke pritur për “djalin e duhur”. Mandy, e cila dëshiron që mbiemrin ta mbajë sekret, e shiti virgjërinë nëpërmjet një shërbimi të njohur për 250 mijë euro. Ajo tha se ishte mërzitur duke pritur dhe kishte ardhur koha për të […]

Continue Reading

Njihuni me sëmundjen e re seksuale që po përhapet me shpejtësi të madhe dhe po alarmon të gjithë

Pritet shpërthimi i një tjetër sëmundje seksualisht të transmetueshme. Një infeksion ky qe eshte pak i njohur mund të bëhet sëmundje shpërthyese ne te ardhmen nëse njerëzit nuk bëhen më vigjilentë, paralajmërojnë ekspertët. Mycoplasma genitalium (MG) shpesh nuk ka simptoma, por mund të shkaktojë sëmundje inflamatore të pelvikut, e cila mund të lërë disa femra […]

Continue Reading

Ja 10 arsyet pse duhet të përqafoheni

Një përqafim është një gjest i thjeshtë dhe i dashur që arrin të ketë përfitime të jashtëzakonshme në shëndetin dhe gjendjen shpirtërore. Është i mirë për trupin dhe shpirtin dhe ka përfitime të panumërta shëndetësore. Përqafimi eliminon ankthin, nxit forcën e brendshme, besimin dhe ndjeshmërinë, sepse njeriu ndjehet i rrethuar nga dashuria e nënës, partnerit ose […]

Continue Reading

Arsyet pse meshkujt janë të fiksuar pas gjoksit të femrave

Ka qenë dhe mbetet e vështirë për shkencëtarët që të shpjegojnë saktësisht kuriozitetin e meshkujve për gjoksin e femrave. Një teori e re pretendon ta ketë gjetur këtë sekret. Larry J. Young, profesor psikiatër në Universitetin Emory, i cili studion bazën neurologjike të sjelljeve shoqërore mendon se njerëzit e shfrytëzojnë qarkun e neuroneve, që fillimisht […]

Continue Reading

Arsyeja se përse meshkujt janë kaq të tërhequr nga gjoksi i femrës

Mbetet akoma e vështirë për shkencëtarët që të shpjegojnë saktësisht kuriozitetin e meshkujve për gjoksin e femrave. Një teori e re pretendon ta ketë gjetur këtë sekret. Larry J. Young, profesor psikiatër në Universitetin Emory, i cili studion bazën neurologjike të sjelljeve shoqërore mendon se njerëzit e shfrytëzojnë qarkun e neuroneve, që fillimisht u zhvillua […]

Continue Reading

Oriolës i soset durimi dhe bëri një thirrje për ata që e akuzuan për Photoshop!

Oriola Marashi është padiskutim një nga personazhet më të lakuar në mediat rozë të vendit tonë. Ajo është shumë aktive në rrjetet sociale, ku i mban ndjekësit e saj të përditësuar me foto e video të nxehta, të cilat në një mënyrë apo në një tjetër tërheqin shumë vëmendje. Mirëpo jo rrallë herë ndodh që […]

Continue Reading

Katër këshilla për një jetë seksuale të mirë

Të kesh një jetë seksuale të mirë, është një ndër gjërat që të gjitha femrat duan të kenë dhe sigurisht që të gjitha duan që partneri mos t’i tradhtojë. Për të arritur këtë ekspertët kanë dhënë katër këshilla. 1.Mos guxoni të fikni dritën Një nga komplekset që kanë sidomos femrat, është drita e ndezur gjatë […]

Continue Reading

Gratë ‘zgjohen’ shumë më shpejt seksualisht se burrat

Harrojeni stereotipinë e  vjetër që burrat eksitohen apo ndihen të ngacmuar më shpejt se gratë kur bëhet fjalë për seksin. Një studim i ri ka zbuluar se janë femrat ato që kanë shkallë më të lartë të aktivitetit në tru kur përjetojnë eksitimin, shumë më shpejt sesa burrat. I botuar në Gazetën e ‘Mjekësisë Seksuale’, […]

Continue Reading

Shtirja gjatë seksit, 7 histori të rrëfyera nga meshkujt

Shpesh mendohet që vetëm gratë shtiren se përjetojnë orgazëm gjatë raportit seksual. Por studimet e fundit duket se e përmbysin këtë pohim. Arsyen se përse edhe burrat mashtrojnë janë nga më të ndryshmet. Për këtë arsye janë marrë në studim 7 persona për t’i pyetur mbi arsyet që i çojnë për të mashtruar. 1. “Ish […]

Continue Reading

Njihuni me vendet më të preferuara për të bërë seks

Ndonëse dhoma e gjumit do të mbetet gjithmonë vendi numër “një” për seks, as hapësirat e tjera nuk janë për t’u nënçmuar. Kuzhina gjendet në vendin e dytë dhe për shumicën është vend i preferuar i kënaqësisë erotike. A ankoheni vazhdimisht se është humbur epshi në jetën tuaj seksuale? E po, çka ju pengon të […]

Continue Reading

Ja si e zbulova që e dashura më tradhtonte me dy meshkuj të tjerë

Një burrë 23-vjeçar ka rrëfyer për “The Sun”, tradhtinë që ia ka bërë e dashura e tij. Ai ka treguar se e ka zënë të dashurën duke bërë seks në një klub, por tani është në dilemë se çfarë duhet të bëj. Më poshtë mund të lexoni rrëfimin e tij të plotë: Kam zbuluar se […]

Continue Reading

Kap burrin duke e tradhtuar, poston videon në Facebook. VIDEO

Tashmë është bere e udhës qe shume ndarje,bashkime te behen publike per njerezit ne rrjetet sociale,qofshin këto te njohur ose te panjohur por ky burre ka publikuar krejt dicka tjetër. Ajo ka kapur burrin e saj me nje njeri tjeter dhe te gjithe skenen nga fillimi ne fund e ka publikuar ne facebook duke bere […]

Continue Reading