Zgjedhjet/ Nami me punësime në administratë…

Punësimi në administratën shtetërore ka përparuar dukshëm në tremujorin e fundit 2020, duke rezultuar i vetmi sektor me rritje të treguesit gjatë krizës pandemike. Sipas të dhënave nga burimet administrative mbi punësimin ( listë-pagesat nga Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve) në tremujorin e fundit të vitit 2020 numri i të punësuarve në administratën shtetërore arriti […]

Continue Reading

Luçiano Boçi përplaset fizikisht me biznesmenin Gjergj Luca

Kandidati për deputet i PDnë Elbasan Luçiano Boçi, është përplasur fizikisht ditën e sotme me biznesmenin Gjergj Luca. Shkaku i përplasjes mes tyre nuk dihet ende. Boçi dhe Luca bëhet me dije se janë konfliktuar fizikisht në një lokal në Labinot. Burime për mediat nga Elbasani bëjnë me dije se Luca ka kërcënuar Boçin dhe […]

Continue Reading

Lefter Gështenja: Prrenjasi, ky qytet i lënë pas dore nga rilindja për 8-vjet (FOTO)

Tirane, me 18 mars 2021 Kandidati per deputet i PD ne Qarkun e Elbasanit, Lefter Geshtenja, vazhdon takimet e tij me banore te ketij qarku. Dje ai ishte ne Prrenjas dhe pa nga afer gjendjen e mjeruar te ketij qyteti. Ajo qe binte ne sy ishte fakti se kandidatit iu bashkuan edhe shume socialiste te […]

Continue Reading

Champions League/ Chelsea eleminon Atletico Madridin.

17 Mars, 2021 | 23.00 Chelsea dhe Bayern Mynih janë ekipet që plotësojnë 8-shen e çerekfinalisteve të Champions League. Londinezët janë  treguar mjaft cinikë në Stamford Bridge duke mposhtur me rezultatin 2-0 spanjollët e Atletico Madrid. Të favorizuar nga fitorja e parë 1-0, të besuarit e Tuchel me dinakëri shfrytëzuan një kundërsulm në pjesën e […]

Continue Reading

Rama e përjashtoi nga PS/ Ambasada e SHBA në krah të Lelit: Jemi krenar për partneritetin.

17 Mars 2021  |  19:00 Pak ditë pasi Rama e përjashtoi nga PS, kryetari i Bashkisë së Vlorës Dritan Leli ka marrë një mbështetje publike nga ambasada e SHBA-së në Tiranë, Ambasada amerikan e në Tiranë ka shpërndarë një postim të kryetarit të Bashkisë së Vlorës, Dritan  Leli, ku thekson se ne “jemi shumë krenarë […]

Continue Reading

Deklarata për mediat e Nënkryetarit të LSI-së, Petrit Vasili

18 Mars 2021 | 00.25 Vasili: Rilindja në panik, kthen institucionet shtetërore në zyra elektorale Të nderuar qytetare dhe qytetarë! Jemi në këtë komunikim të pazakontë në këtë orë, pasi faktet njëri pas tjetrit, njëri më tronditës se tjetri, po tregojnë qartë se si batakçinjtë humbës të Rilindjes janë lëshuar të rrëmbejnë zyrat e shtetit, […]

Continue Reading

Tabaku: Ka ardhur koha të ndryshojmë një herë e mire.

18 Mars, 2021 | 00:00 Kandidatja për deputete e Partisë Demokratike në Tiranë, Jorida Tabaku ka zhvilluar një takim me disa burra e gra të ndershëm të kryeqytetit.  ‘Në 8 vjet Rama ka promovuar vetëm fundin e shoqërisë dhe antivlerat pasi ai beson tek antivlerat si rruga për të sunduar vendin’, shkruan Tabaku në Facebook. […]

Continue Reading

Diaspora Shqiptare/ Fillimi i mbarë që na gëzoj të gjithëve

Nga: Nue Oroshi 17 Mars 2021 | 23:30 Antarët e Rrjetit Politik Shqiptar në Gjermani Më 6 Mars 2021 u mbajt takimi i parë online për themelimin e “Rrjetit  Politik” shqiptar në Gjermani. Rrugëtimi i politikanëve shqiptar në Gjermani është i ri dhe nuk ka shumë kohë që e ka filluar veprimtarinë e tij.Ky rrugëtim tani […]

Continue Reading

I hoqi kandidatët e tepërt, reagon PD: Vendimi i KQZ i paligjshëm, i diktuar nga interesat politike të maxhorancës

17 Mars, 2021 | 23:20  Partia Demokratike reagon pas vendimit të KQZ për t’i hequr disa kandidatë nga listat e 25 prillit kësaj force politike, pasi kishte çuar më shumë nga sa e lejon ligji, përkatësisht 222 nga 153 që lejohet. Në deklaratë PD thekson se vendimi i KQZ është i padrejtë dhe i paligjshëm, […]

Continue Reading

Rama flet për tubimet e Bashës: Papërgjegjshmëri e madhe! Turpi u mbetet atyre

Nga Fieri ku pa nisjen e vaksinimit për mësuesit, Rama tha se njerëzit duhet të bëjnë kujdes, ndërsa autoritetet do të vazhdojnë me vaksinimin, kurse ata që bëjnë takime të tilla “do mbajnë turpin e tyre”. Pjesë nga fjala e Edi Ramës: Është fatkeqësi e madhe që për shkaqe politike dhe për interesa partiake, dikush […]

Continue Reading

Përse mbështes fort një kandidate si Flutura Açka?

Nga Adriatike Xh Deda Përse mbështes fort një kandidate si Flutura Açka. Sepse Flutura është një grua pa “makiazh”, është një njeri i vërtetë, mbi të gjitha një vlerë unike.Në gjithë këto vite nuk kam marrë përsipër kurrë të shprehem publikisht për dikë, në respekt të punës që bëj, por edhe të pozicionimit tim në […]

Continue Reading

Gramoz Ruçi urdhëroi në 1991 përgjimin e Ambasadës Amerikane

Gramoz Ruçi, ish-ministër i Punëve të Brendshme në vitin 1991, sot kryetar parlamenti dhe figurë kryesore e Partisë Socialiste ka urdhëruar përgjimin e zyrtarëve të lartë të Ambasadës Amerikane në Tiranë në vitin 1991. Dokumentet e publikuara nga Genc Sejko në Facebook, tregojnë firmën e ministrit Ruçi e po ashtu edhe transkriptet e zyrtarëve amerikanë […]

Continue Reading

Tmerr/ Ambulanca nuk kishte naftë, i moshuari vdes në rrugë (VIDEO)

Ka humbur jetën një i moshuar i cili ishte shtrirë në rrugë, ndërsa auto-ambulanca nuk kishte naftë. Më herëtu publikuan dhe pamjet e ngjarjes së rëndë, ndërsa burri një 68-vjeçar ishte i shtrirë në rrugë, duke luftuar me vdekjen. Policia lokale ka njoftuar këtë mesditë se 68-vjeçari me inicialet S. P.,  ka humbur jetën rrugës […]

Continue Reading

I treti në listën e Elbasanit/ Lefter Gështenja “zapton”terrenin. Takon cdo banor…

I vendosur i treti ne listen e Elbasanit, kandidati per deputet, Lefter Geshtenja, nuk ka lene minute, ore dhe dite te javes pa u takuar me banore te zones se Librazhdit, Prrenjasit dhe gjithe fshatrave perreth. Kudo shihet nje fryme pozitive per te larguar kete te keqe qe ka zaptuar vendin dhe qe quhet rilindje, […]

Continue Reading

Koha është e Sovranit, flisni sot ( 25 prill ) ose heshtni në skllavëri përgjithmonë.

Gerti Fregjaj. Ta zëmë se jemi popull me kujtesë afatshkurtër _ edhe kështu mund te jemi meqë nuk mbajmë mend abuzimet prej 8 vitesh në pushtet nëse i janë besuar 2 mandate gjer sot, vini re se me çfarë premtimesh garon vetë pozita në zgjedhje për mandatin e tretë: nuk do ketë më të pastrehë […]

Continue Reading

QSUT konfirmon SKANDALIN: Nuk ka pasur ujë në spital për shkak të punimeve

Zëdhënësja e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, Jonada Cenolli ka konfirmuar lajmin e Dosja.al për mungesën e ujit në spitale. E pyetur nga Dosja.al në lidhje me faktin se spitali kishte mungesë furnizimi me ujë një ditë më parë, Jonada Cenolli shprehet se për gjashtë orë e gjysmë QSUT nuk ka pasur ujë, për shkak të punimeve në linjë. […]

Continue Reading

“Këlyshët e Ndraghetës”, Meta: Nuk lejoj instalimin e një junte (VIDEO)

Presidenti i vendit, Ilir Meta, në një konferencë për mediat, deklaroi se pushteti aktual është palë me horrat dhe banditët. Meta thekson se ky pushtet është fashist, duke shtuar se shqiptarët nuk do të lejojnë që të qeverisin këlyshët e Ndraghetës. “Gazetarët të mos i qëndrojnë Ramës afër kur bëjnë pyetje. Komisioni i Venecias flet […]

Continue Reading

Meta: Populli të bëhet gati për të mbrojtur lirinë e tij nga kushdo

Në konferencën për mediat, në godinën e Presidencës ku foli për incidentin e shënuar në zyrat e FRD-së, kreu i shtetit Ilir Meta, Meta u shpreh se nuk do të bëjë publik emrat e personave që nxitën konfliktin për të shmangur cdo irritim të qytetarëve. “Ju mendoni se Presidenti duhet të ragojë pasi të bëhen […]

Continue Reading

Tenderat e rindërtimit, Basha: Rama ua ka dhënë vëllezërve të deputetëve

Kryetari i Partisë Demokratike ka qenë për një vizitë në Vorë, ku ka takuar nga afër banorët e kësaj zone. Disa nga qytetarët janë ankuar se po mundohen të prishin pallatin që nuk është i dëmtuar nga tërmeti, ndërkohë që ata që janë dëmtuar vërtetë as nuk ka nisur hedhja e themeleve. Basha ishte i […]

Continue Reading