Pas BE- edhe kreu i PPE bisedon me Bashën

Mars, 24/03/2021 Kryetari i PD Lulzim Basha zhvilloi një bisedë online me z.Manfred Weber, kryetar i grupit më të madh parlamentar në Parlamentin Europian atë të Partisë Popullore Europiane. Në qendër të bisedës ishte interesimi i zotit Weber për shqetësimet dhe temat kryesore të fushatës zgjedhore në Shqipëri. Basha theksoi se shqetësimet kryesore të shqiptarëve […]

Continue Reading

Edi Rama urdhër për Luljeta Bozo: Mos të dalë më në TV!

Mars, 23/03/2021 Një urdhër i ardhur nga sferat e larta të partisë, disa mendojnë drejtpërdrejt nga Rama, i ka ndaluar asaj pjesmarrjen në debatet televizive. Disa TV informative që kanë kërkuar ta kenë në emisionet e tyre zonjën e tërmetit, kanë marra një “JO” të prerë nga koordinatorët e fushatës së PS. Pas zhurmës që […]

Continue Reading

Basha i përgjigjet Ramës: Unë, PD dhe shqiptarët e kemi përcaktuar rrugën tonë që në dhjetorin e ‘90

Mars, 23/03/2021 Kreu i PD, Lulzim Basha i është përgjigjur Ramës pasi ky i fundit akuzoi komisoneren europiane Mariya Gabriel se po ndërhynte në fushatën elektorale në Shqipëri. Basha thotë se ky nervozizëm nga kryeministri është i habitshëm, teksa nga ana tjetër e garanton Ramën se ai dhe PD e kanë përcaktuar rrugën që në […]

Continue Reading

Zyrat e FRD, Gjykata rrëzon Erion Veliaj-n

23/03/2021 Gjykata Administrative e Tiranës ka vendosur kundër Bashkisë së Tiranës dhe Erion Veliaj, i cili kërkon të nxjerrë nga zyrat partinë Fryma e Re Demokratike. Me vendimin e sotëm, gjykata është shprehur se ka siguruar padinë e FRD-së, ndërsa kërkon pezullimin e çdo veprimi nga ana e bashkisë, deri në zgjidhjen përfundimtare të kësaj […]

Continue Reading

Rama kërcënon BE-në: Po bëni fushatë për PD-në, mos fusni hundët

Mars, 23/03/2021 Edi Rama reagoi i zemëruar pasi komisionerët e Bashkimit Europian u shfaqën në disa aktivitete të Partisë Demokratike, ku po shpaloset programi i tyre. Rama tha se kjo është ndërhyrje në fushatën elektorale. Reagimi i sotëm erdhi pasi Komisionerja e BE-së për Inovacionin, Arsimin dhe Rininë, Mariya Gabriela, ishte e ftuar për të […]

Continue Reading

Rilindja dhe Niko Peleshi, të kapur në panik në Korçë, po përdorin administratën publike në kundërshtim me ligjin.

23/03/2021 Endrit Ibraimllari- LSI-KORCE Rilindja dhe Niko Peleshi, të kapur në panik në Korçë, po përdorin administratën publike në kundërshtim me ligjin.Të kapur në panik, po ofrojnë kontrata pune sezonale në kundërshtim me ligjin. Pasi i përdorën për t’ju marrë votat për vite me radhë dhe duke i lënë në harresë qytetarët e Korcës, tani […]

Continue Reading

Veliaj i fut rruspat edhe Mozaikut të Tiranës (FOTO)

 Punimet u denoncuan nga aktivisti i Lëvizjes për Teatrin, Ervin Goci. ”Mendoj se keto do të jenë ditët më të rënduara për trashegiminë… m’u pak centimetra nga kufiri i rrethimit te Mozaikut te Tiranës, po gërmohet prej ditesh me ekskavator, dhe aty dihet që ka rrenoja, jemi në zemër të një zone arkeologjike”, shkruan ai […]

Continue Reading

Sherri Boçi-Luca/ Rama: U grushtua një punëkrijues i madh

Kryeministri Edi Rama ka kritikuar sërish grumbullimet në takimet elektorale të kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha. Nga Elbasani, Rama është shprehur se ata do të respektojnë rregullat, duke i cilësuar si papërgjegjshmëri atë që ndodh në krahun tjetër politik. “Del mbi veturë dhe përshëndet dasmorët klitharë me dy gishta, pa marrë parasysh se kështu […]

Continue Reading

Braimllari takon familje në fushën e Korçës të lëna në mëshirë të fatit.

Kryesuesi i listes se LSI ne qarkun e Korces, Endrit Ibraimllari, vazhdon cdo dite takimet me banore te ketij qarku. Çdo ditë takojmë familje në fushën e Korçës të cilat përballen me kushte shumë të vështira ekonomike.Është papërgjegjshmëri dhe paturpësi e Rilindjes që në këto vite i la në mëshirë të fatit.Rilindja nuk e përkrahu […]

Continue Reading

Erion Braçe: Gjergj Luca nuk është biznesmeni që e shihni me Bentley dhe në jaht luksi

Zv.kryeministri Erion Braçe i ka dalë në mbrotje biznesmenit Gjergj Luca, pas përplasjes fizike që ky i fundit pati me kandidatin e PD Luçiano Boçi. Braçe shkruan se Luca sulmohet pasi është një biznesmen që nuk shihet të shëtisë me makina luksoze, por e gjen vetëm në punë, duke prodhuar e mbajtur me punë mijëra […]

Continue Reading

Basha në Berat: Shqipërisë i ndodhi aksident kur u zgjodh Rama

Mes brohërimave dhe duartrokitjeve e thirrjeve në kor ‘Rama ik!’, është pritur sot në qytetin e Beratit, lideri i PD-së, Lulzim Basha. Ai tha se ishte i prekur dhe emocionuar nga kjo pritje. “Jam i prekur dhe emocionuar nga kjo pritje. Shqipërisë i ndodhi një aksident kur u zgjodh Rama. Por kjo nuk do të […]

Continue Reading

Fëmija në Berat i shkruan letër Bashës, ja çfarë i kërkon

Lulzim Basha ka qenë sot në familjen Hasnetari në Berat gjatë vizitës së tij në këtë qytet. Ndërsa bisedonte me mikpritësit, Bashës i është afruar me ndrojtje një nga fëmijët e shtëpisë dhe i ka dhënë një letër. Kryedemokrati është befasuar nga ajo që kishte shkruar në letër i vogli. Në letër djali shkruante “Basha […]

Continue Reading

Hekuri rrihet sa është i nxehtë! Puna e papaguar dhe nevoja për ndryshim

Nga Nora Malaj Hekuri rrihet sa është i nxehtë!Puna e papaguar dhe nevoja për ndryshim! Së bashku me Faikun ishim në një takim, në një mjedis fasonerie, në Bathore. Një bisedë me zonjat dhe zonjushat në kohën e pushimit, ishte sa njëmijë takime! Teksa flisnim me zonjat të gjitha dëgjonin tërë sy e vesh programin […]

Continue Reading

Elona Guri: Llaxorja e keqe e Surrelit paska qënë në Durrës. Pamje mjerane e një lëtyre që përgjigjen do e marrë më 25 prill

Llaxorja e keqe e Surrelit paska qene ne Durres. Pamje mjerane e nje letyre qe pergjigjen do e marre ne 25 prill nga Durresi dhe e gjithe Shqiperia.Ashtu si perdori sot gjuhe raciste ndaj shqiptareve te ndershem dhe punetore, por qe nuk perulen ndaj legenave si ai dhe “bidonave” te krakut qe mban rreth vetes, […]

Continue Reading

Taulant Balla për sherrin në Elbasan: Kam pritur që Basha ta përjashtonte Luçiano Boçin

Sekretari i Përgjithshëm i PS Taulant Balla, reagon për sherrin e ndodhur dje në Elbasan, ku shihet demokrati Luçiano Boçi që dhunon me grushte sipërmarrësin Gjergj Luca. Balla shkruan se nuk ka reaguar deri tani sepse ka pritur që, Lulzim Basha të distancohej nga ky akt dhune dhe të përjashtonte Luçiano Boçin nga lista e […]

Continue Reading

Gështenja takon tregtarët e Qukësit (FOTO)

Kandidati i PD per qarkun Elbasan, Lefter Geshtenja, vazhdon cdo dite takimet me banore te zonave te ndryshme. Sot ai u ndal dhe takoi tregtaret te Quksit. Takimi me tregtarët e Qukësit. Ky është realiteti i hidhur që përballen ata përtej fasadës së Qeverisë. Shqetësime të panumërta rëndojnë mbi ta, si mungesa e infrastrukturës dhe […]

Continue Reading

Arian Çani: ‘Do hidhen para në nivele të paimagjinueshme’

Gazetari Arian Çani bëri një deklaratë të fortë mbrëmjen e djeshme përmes emisionit “Të Paekspozuarit”, ku tha se zgjedhjet e 25 prillit do të vidhen dhe se do të hidhet kesh i niveleve të pa imagjinueshme. Sipas gazetarit Arian Çani fushata e kryeministrit Edi Rama është e gjitha alibi dhe këmbënguli se “është i bindur […]

Continue Reading