Rinas/ Kontrollorët turq nuk njohin pajisjet…

Kanë rinisur të gjitha fluturimet në Aeroportin e Rinasit, pasi në kullën e vrojtimit qëndrojnë kontrollorë të trafikut ajror nga Turqia. dosja.al është interesuar pranë ekspertëve të fushës, për të mësuar më shumë rreth aftësisë së përshtatjes së tyre në kullën shqiptare, ndërsa përgjigjet nuk qenë optimiste. Burime për dosja.al nga Rinasi kanë bërë me dije se të dërguarit […]

Continue Reading

Durrës/ Braktisin Partinë Socialiste dhe i bashkohen Bashës.

Kreu i PD, Basha ka pritur ditën e sotme dy anëtarë të Partisë Socialistë, të cilët kanë shpallur publikisht votën e tyre për Partinë Demokratike. Serian Mazreku dhe Ardit Kërtusha, dy aktivistë dhe figura të rëndësishme të socialistëve në qytetin bregdetar janë shprehur të trishtuar për kapjen e qytetit nga ato që ata i quajnë […]

Continue Reading

‘Të votojmë dhe ta mbrojmë votën me krenari labe’

Në Konispol, në skajin jugor të vendit,  ku megjithë pasuritë natyrore të zonës, harresa e qeverisë ka ndikuar në shpopullimin dhe varfërimin e familjeve, Bujar Leskaj, drejtuesi politik i qarkut për Partinë Demokratike, ka zhvilluar një takim me banorë të Konispolit dhe fshatrave përreth, i shoqëruar edhe nga dy kandidatët për deputet Ina Zhupa dhe […]

Continue Reading

LSI denoncon tre zyrtarët e lartë në Vlorë

Lëvizja Socialiste për Integrim e Qarkut të Vlorës ka denoncuar në KQZ, tre zyrtarë të lartë të administratës publike të cilët kanë shkelur ligjin duke marrë pjesë në takimet elektorale të kandidatëve të Partisë Socialiste. Anjeza Shiko, drejtoresha e Tatim Taksave në Bashkinë e Vlorës, Francesko Muçaj, drejtor i Shërbimit të Provës në Vlorë dhe […]

Continue Reading

I moshuari uron Ramën. me sloganin e PD: Me ty Shqipëria fiton!

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është pritur me duartrokitje në Sarandë teksa ka inspektuar procesin e vaksinimit. Një prej të moshuarve i cili po bënte vaksinën e ka uruar Ramën për zgjedhje padashje me sloganin e PD ‘Me ty Shqipëria fiton’. Rama i ka kërkuar ndërkohë të ulet dhe të bëjë vaksinën njëherë. E moshuara: Si […]

Continue Reading

Bardhi takim me fermerët në Cërrik: Me Bashën subvencionimi do të jetë mbi bazën e prodhimit.

 Gazment Bardhi ka zhvilluar një takim me fermerët e Cërrikut. Ai i ka garantuar se nuk do të ketë më përjashtime nga subvencionimin e tyre si në qeverinë aktuale, por me Bashën subvencionimi do të jetë mbi bazën e prodhimit. Për Bardhin, qeveria dhe PS po përpiqen që të blejnë vota tek fermerët e fshatrët […]

Continue Reading

Shkarkohet drejtori i IKMT në Durrës

Ardian Halili është shkarkuar nga detyra së fundmi. Halili thotë se Bashkia i ka ndërprerë kontratën. Ndërkohë është komanduar në pozicionin e tij, Dorian Mema. Siç mësohet, Halili ka qenë i komanduar në detyre prej 3 vitesh dhe ndërprerja e kontratës i është bërë pa njoftim paraprak që me datë 19 mars. I pyetur në Syri TV ai […]

Continue Reading

Tabaku/ Ndryshimi është shumë pranë dhe kërkohet nga të gjithë

“Vendi sot është në mes të një krize ekonomike, në mes të një krize qeverisëse ku sundon një pakicë e vogël. Ndryshimi është shumë pranë dhe kërkohet nga të gjithë, Shqipëria ka nevojë të ndryshojë qeverisje, – argumenton Tabaku. – Në 25 prill Shqipëria fiton! Shqiptarët fitojnë! Votoni PD në 25 prill, votoni numrin 9!” “Kush […]

Continue Reading

Fermeri nga Divjaka – Bashës: Më duket ëndërr “subvencioni për bujqësinë”

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka hipur në zetorin e fermerit Lulzim Noreci në fshatin Mizë të Divjakës gjatë kohës që ai punonte për të dëgjuar me vëmendje të gjitha problemet që Noreci i shtronte dhe çfarë priste nga qeveria e re pas 25 prillit. “Unë e kam dëgjuar dhe e kam studiuar programin […]

Continue Reading

Ferdinand Xhaferaj i publikon mesazhin/ ‘Ja si drejtori i Rilindjes në Durrës kërcënon vartësit’

Kandidati për deputet i Partisë Demokratike, Ferdinand Xhaferaj, ka publikuar një mesazh të Arben Isakut, i cili urdhëron punonjësit të sigurojnë vota për PS-në. Me anë të një postimi në “Facebook”, Xhaferaj thekson se drejtori i Rilindjes në Durrës kërcënon vartësit e tij, në një kohë që Arben Isaku duhej të ishte para drejtësisë si […]

Continue Reading

Lediana Fratari: Njerëzit janë të lodhur nga mashtrimi e vjedhja

Gjatë një takimi me banorë të njësinë nr 5 në Tiranë, kandidatja e Partisë Demokratike, Lediana Fratari, së bashku me koordinatorin politik dhe kandidat në këtë njësi, Agron Shehaj, biseduan me qytetarë dhe pronarë të bizneseve të vegjël në këtë zonë. “Takimi ishte pjesë e turit që po mbaj me qytetarë të shumtë, për të […]

Continue Reading

Rushaj: Investimet e huaja do rrisin vendet e punës

Alfred Rushaj, drejtuesi i Fushatës së Partisë Demokratike dhe kandidati për deputet në Tiranë ka qenë sot në një kompani biznesi me investim të huaj në kryeqytet. Menaxherja e kompanisë me 60 punonjës që prodhon dhe eksporton jashtë produkte gjumi si dysheqe, jastëk etj. i rrëfeu Rushajt se biznesi në Shqipëri ndesh në shumë vështirësi. […]

Continue Reading

Basha: Zgjedhje për të bërë histori

Sipas kreut të opozitës së bashkuar, këto zgjedhje do të vendosin nëse do të ndryshojmë dhe anëtarësohemi në BE ose do të vazhdojmë me Ramën për akoma dhe më shumë dështime. “Këto janë zgjedhjet më të rëndësishme në historinë e Shqipërisë. Këto zgjedhje do të vendosin nëse do të ndryshojmë dhe anëtarësohemi në BE ose […]

Continue Reading

Vasili: Pse nuk hetohet Rama për 120 mln e Becchettit

“Askush nuk e beson më këtë prokurori dhe SPAK që nuk heton dhe ndalon Edi Ramën”. Kështu shprehet në një reagim të tijin në Facebook nënkryetari i LSI Petrit Vasili, nxitur nga urdhër-arrestet për ndalimin e tre kontrollorëve të AlbControl. Sipas Vasilit, Rama që i shkakton shqiptarëve 120 milionë dëm me çështjen “Becchetti” as hetohet […]

Continue Reading

Basha pritet fuqishëm në Lushnjë: Më 25 prill të gjithë bashkë për ndryshimin

Kryedemokrati Lulzim Basha është pritur me entuziazëm nga qytetarët e Lushnjës ku ka qenë sot në kuadër të fushatës elektorale për zgjedhjet e 25 prillit. Basha tha se më 25 prill të gjithë do votojnë për ndryshimin, duke theksuar se vota nuk është për të apo për Ramën, por për fëmijët. “Më 25 prill të […]

Continue Reading

Kriza e Rinasit, Rama vazhdon me deklarata lufte

Kryeministri Edi Rama dhe gjithë eksponentët e tjerë të Rilindjes po trajtojnë krizën e Rinasit, e cila nisi si pasojë e arrogancës gati njëvjeçare të institucioneve dhe pushimit nga puna të 5 kontrollorëve ajrorë, si një luftë të vërtetë. Ndërkohë që një protestë normale si ajo që ka ndodhur së fundmi në Poloni apo vetëm […]

Continue Reading

Kreu i opozitës, Lulzim Basha, është pritur me entuziazëm nga qytetarë dhe simpatizant në qytetin e Cërrikut.

Kreu i opozitës, Lulzim Basha, është pritur me entuzizëm nga qytetarë dhe simpatizant në qytetin e Cërrikut. Duke i falenderuar për mikpritjen, ai tha se pas 8 vite dështim dhe keqqeverisje, njerëzit nuk durojnë më. Për këtë Basha kërkoi votën më 25 prill, që t’ja mbyllim të keqes derën dhe të filloj rruga e ndryshimit. […]

Continue Reading