Lotaria Amerikane, ja si ta kontrolloni nëse keni fituar

Duke nisur nga ora 18:00, datë 8 maj 2021, të gjithë ata që kanë aplikuar do të mund të kontrollojnë nëse janë të përzgjedhur nga lotaria amerikane. Siç njofton edhe Departamenti i Shtetit i SHBA, Çështjet Konsullore, për t’u interesuar rreth aplikimit tuaj mund të klikoni Këtu Pasi të ndodheni në uebfaqen e Departamentit të Shtetit, […]

Continue Reading

Bushati: Ç’neveri komisioni anti-Meta, gati deri në fund të përdhunohen nga partia

Gazetari Andi Bushati ka komentuar mbledhjen e sotme të Komisionit Hetimor për shkarkimin e kreut të shtetit, Ilir Meta. Bushati shprehet se ky komision përbëhet nga deputetë që janë të gatshëm të përdhunohen deri në fund nga partia. Shumica e deputetëve të këtij komisioni nuk kanë fituar në zgjedhjet e 25 prillit dhe duket se […]

Continue Reading

Tre të arestuar në Lushnjë, dy prej tyre punonjës të OSHE-së (EMRAT)

Tre persona janë vënë në pranga nga Policia e Lushnjës pasi ka zbuluar një laborator droge në këtë qytet. Sipas njoftimit të uniformave blu janë arrestuar në flagrancë shteasit Mario Çela 40 vjeç, banues në Lushnje, Mestan Zoto, 64 vjeç, banues në fshatin Ardenicë dhe Vilsi Liçi 23 vjeç, banues në fshatin Gorre, ku këta të […]

Continue Reading

Flaken në rrugë ata që u punësuan para zgjedhjeve.

Ditën e entje, Ministrja e Financave, Anila Denaj, ka bërë gati urdhërin, që do t’i dërgohet aparateve të 7 ministrive, 32 bashkive e 15 enteve publike qendrore dhe rajonale, për të ndërprerë marrdhëniet financiare me punëtorët provizorë. Bëhet fjalë për 2100 të rinj të moshave 23-30 vjeç, të punësuar në fillim të muajit tetor 2020 […]

Continue Reading

Meta: Nuk do të njoh asnjë vendim të Kuvendit një partiak

Pas vendimit në Kuvend për të nisur puna e komisionit hetimor për shkarkimin e Presidentit të Republikës, ka reaguar edhe zëdhënsi i Metës. Ai në një reagim të tij shprehet se. “Në këto kushte, bëjmë me dije se Institucioni i Presidentit të Republikës nuk do të njohë asnjë vendim apo veprimtari antikushtetuese dhe antiligjore të Kuvendit […]

Continue Reading

Rudina Çollaku: Bashkëpunimi rajonal kyç për paqen dhe sigurinë

Në Forumin e Stokholmit 2021 për Paqen dhe Zhvillimin, Shqipëria u përfaqësua nga Qendra e Gruas për Zhvillim e Kulturë, me qendër në Elbasan. Në një takim online, me pjesëmarrës nga rreth 150 vende të botës, drejtuesja e Qendrës, Rudina Çollaku referoi në panelin e veçantë, me fokus kryesor forcimin e grave, paqes dhe sigurisë. […]

Continue Reading

Fatmir Mediu: Sjellja e SPAK ka pikëpyetje! Në këtë vend s’ka shtet

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, njëkohësisht aleat i Bashës në zgjedhjet e 25 Prillit ka folur për herë të parë në “Breaking” në Top News pas rihapjes së hetimeve nga SPAK në lidhje me tragjedinë e Gërdecit. Mediu theksoi se lajmin e mësoi nga mediat dhe sjellja e SPAK ka shumë pikëpyetje se kanë […]

Continue Reading

Ai nuk vdiq nga një atak kardiak, por nga një pakujdesi.

Ndarja nga jeta e aktorit Guljelm Radoja ka prekur jo pak artin shqiptar, por edhe më gjerë. Në një lidhje telefonike për “News24”, artisti i merituar, regjisori Mevlan Shanaj, tha se ndarja nga jeta e Radojës ishte një lajm tronditës. Në mesazhin e tij prekës, Shanaj u shpreh se Radoja nuk vdiq nga ataku kardiak, por […]

Continue Reading

Humb jetën nga koronavirusi aktori i njohur, Guljelm Radoja

Ka ndërruar jetë te spitali Covid-2 “Shefqet Ndroqi” aktori i njohur, Guljelm Radoja. Aktori ka humbur betejën me virusin e rrezikshëm Covid-19 në moshën 75-vjeçare. Ai ishte prekur nga koronavirusi disa javë më parë, por gjendja e tij shëndetësore ishte tejet e rënduar. Pas disa javësh i shtruar në Spitalin e Durrësit, Radoja ishte sjellë […]

Continue Reading

Drejtuesja e OSBE takohet me kryeministrin Rama në selinë e PS

Drejtuesja e misionit të OSBE/ODIHR, Ursula Gacek takohet me kryeministrin Rama në selinë e Partisë Socialiste. Të hënën, më 3 maj, Gacek u takua me kryetarin e Partisë Demokratike në selinë blu. Takimet e OSBE me liderët e partive po zhvillohen për t’u njohur me pretendimet e tyre lidhur me zgjedhjet e 25 prillit.

Continue Reading

U ndërtuan gjatë fushatës, shemben rreth 20 objekte në Sarandë (VIDEO)

Policia Bashkiake e Sarandës, me mbështetjen e forcave të Policisë së Rendit, ka filluar ditën e sotme prishjen e disa ndërtimeve, të cilat sipas policisë, janë pa leje dhe mendohet se janë ndërtuar gjatë periudhës së fushatës elektorale. Burime nga policia njoftojnë se janë rreth 20 objekte të tilla të cilat janë për t’u prishur […]

Continue Reading

Kemi votuar PS/ Shemben disa biznese dhe banesa në Durrës.

Në zonën e ish-Kënetës, në Durrës banorët kanë protestuar për shembjen e banesave dhe bizneseve të tyre. Në këtë zonë prej disa vitesh ka filluar një investim për projektin që ka qëllim ndërtimin e një rruge. Banorët e kanë mësuar shembjen e ndërtesave ditën kur edhe kanë filluar punimet për shembjen e objekteve. Ata janë […]

Continue Reading

“Je i shitur, palaço, pederast”/ Plas keq mes Frrok Çupit dhe Lefter Maliqit

Një debat i ashpër ka nisur mes analistit Frrok Çupi dhe ish deputetit Lefter Maliqi në studion e emisionit “Breaking”. Teksa po debatonin për rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit, Maliqi e cilësoi të shitur analistin Frrok Çupi. Kjo nxiti menjëherë reagimin e ashpër të Çupit, i cili i tha: “S’mund të më thuash mua […]

Continue Reading

Basha pret në takim shefen e misionit të vëzhguesve të OSBE-ODIHR

Teksa kanë kaluar një javë nga zgjedhjet e 25 prillit, kreu i PD Lulzim Basha ka takuar shefen e misionit të OSBE-ODIHR, Ursula Gacek. Misioni i OSBE per vezhgimin e zgjedhjeve po zhvillon një takim të parë me Bashen në PD pas 25 prillit. Burimet bëjnë me dije se takimi po zhvillohet dhe të pranishëm […]

Continue Reading

PD nxjerr provat e para, si u blenë votat në Kombinat

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi ka prezantuar provat e para të manipulimit të rezultatit zgjedhor nga ana e PS. PD-ja ka prezanton faktet dhe bisedën telefonike Rama – Balluku që ishin në krye të operacionit kriminal të vjedhjes së zgjedhjeve duke përdorur legalizimit ne këmbim të votave. Deklarata e Sekretarit të Përgjithshëm Gazment […]

Continue Reading

OSBE/ODIHR: Qeveria vazhdoi biznesin në fushatë…!

Drejtuesja e misionit të OSBE/ODIHR, Ambasadorja Urszula Gacek në intervistën për DW e quan shqetësues keqpërdorimin e burimeve të administratës për zgjedhjet e qëndrimin jo të qartë ndaj kufirit mes partisë e shtetit. DW: Znj. Ambasadore, çfarë ju ka bërë përshtypje deri tani në zhvillimin e procesit zgjedhor për Zgjedhjet Parlamentare, 2021, që u zhvilluan […]

Continue Reading

Nuk i pashë në fushatë kundër Ramës, sot të gjithë në fushatë kundër Lulit… (Pse?!)

Artur Zheji Marshalli tani me të drejtë e ka rradhën të shkrythet ngeshëm, të hedhë vështrimin mbi Pashallëkun Arnautistan e të shplodhet dhe pse jo, edhe të argëtohet disi lezetshëm mbas lodhjes jo të vogël që përjetoi.Mirëpo; kush të le të rrish rehatinë tënde, brenda tutave të gjera e pa kokëçarje?! Marshalli nuk ka kohë […]

Continue Reading

Meta: Të gjithë i kanë sytë te Shqipëria, vendi më problematik i rajonit dhe i Europës

Të dashur qytetarë, nëna, baballarë, motra, vëllezër dhe ju të reja dhe të rinj!Mbeten vetëm 48 orë, kur me votën tuaj ju do të përcaktoni vullnetin e Sovranit për drejtimin e vendit.Të gjithë i kanë sytë te Shqipëria, vendi më problematik i rajonit dhe i Europës për zbatimin e standardeve të demokracisë dhe të zgjedhjeve.Le […]

Continue Reading