Si të ulni tensionin e lartë me tri metoda natyrale

Tensioni i lartë i gjakut është një problem shumë i përhapur shëndetësor. Nëse nuk trajtohet siç duhet, hipertensioni mund të transformohet në një problem mjaft shqetësues madje katastrofik duke shkaktuar diabet, sëmundje kardiovaskulare, probleme me aftësitë e trurit dhe dështim të veshkave. Shumica e njerëzve që vuajnë nga tensioni i lartë përdorin medikamente të cilat […]

Vazhdo të lexosh

Deputeti i BDI rrethohet nga opozita, pas fyerjeve, iu kthehet me filxhanë e shishe (Video)

Një incident ka ndodhur në Kuvend për shkak të mosmarrëveshjeve për agjendën e Komisionit për Çështje Evropiane (KÇE). Gjatë tentativës së deputetëve të opozitës për të ndërprerë seancën, pas një debati të ashpër, ka reaguar Arbër Ademi nga BDI, kryetar i Komisionit dhe ish-ministër i Arsimit, i cili ka hedhur sende në drejtim të deputetëve […]

Vazhdo të lexosh

Eno Bozdo nxjerr emrat e disa kompanive që janë oligarkët e preferuar të kryeministrit Rama.

Anëtari i Kryesisë së PD-së Enno Bozdo nxori emrat e disa kompanive që sipas selisë blu janë oligarkët e preferuar të kryeministrit Rama. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ANËTARI KRYESISË SË PD, ENO BOZDO Jam këtu sot, në emër të Partisë Demokratike, për t’i transmetuar publikut disa data dhe shifra.    Viti 2012 Në 7 muaj ndërtohet […]

Vazhdo të lexosh

Mike Tyson trondit me deklaratën e tij

Legjenda e boksit, Mike Tyson ka zbuluar çuditërisht se vdekja e nënës së tij ishte një nga gjërat më të mira që i ka ndodhur ndonjëherë në jetë. Lorna Tyson ndërroi jetë nga kanceri në vitin 1982, tre vjet para se djali i saj të bëhej boksier profesionist. Tyson ka qenë i hapur për edukimin e tij […]

Vazhdo të lexosh

Fatmir Mediu organizoi konferencën e Sigurisë me temë ”Agresioni Rus në Ukrainë dhe implikimet në Ballkan”

Në dt 23-24 në Parlamentin Britanik, Kryetari i PR Fatmir Mediu organizoi konferencën e Sigurisë me temë ”Agresioni Rus në Ukrainë dhe implikimet në Ballkan”, në bashkëpunim me European Leadership Network dhe veçanërisht me mbështetjen e anëtarëve të parlamentit Britanik, Lord George Robertson ish sekretari i përgjithshëm i NATOs, njohës dhe mbështetës i ballkanit, Lord […]

Vazhdo të lexosh