Plas sherri në emision/ Robert Aliaj quan konkurrenten “gore”

Aktualitet

Është shoqëruar me debate të forta emisioni “Love Story” ku moderatorja Alketa Vejsiu është përplasur me Robert Aliajn.

Shkak u bë fjala “gore” që përdori Roberti ndaj një konkurrenteje të cilën e konsideroi si histerike që flet në çdo vend.

Alketa Vejsiu iu drejtua Aliajt duke i thënë se nuk mund tia thuash ato fjalë një vajze, ndërsa moderatorja dhe opinionisti akuzuan njëri-tjetrin për banalitet.

 DEBATI

 Roberti: Daniela, tani e kupton duhet të balancohesh pak. Po u jap një këshillë të gjithëve, të gjithë të rinjve shqiptarë, që të kuptojnë që histeria është gjëja më e tmerrshme mes një çifti. Që shikon një femër që është histerike dhe nuk mund të biesh dakord në asnjë dimension duhet të zhdukesh. Dhe një mashkull po ashtu. Dhe po jep një dimension të tillë. Po e themi një mijë herë këtu.

Daniela: Fakti që… unë kam të drejtë të flasë.

Roberti: Po del një gore, po del gore.

Alketa Vejsiu: Robert të lutem.

Roberti: Po të lutem tani, mos na tregoni…

Alketa Vejsiu: Mos e banalizoni tani.

Roberti: E di çfarë është etika e komunikimit, argumenti që ne themi.

Alekta Vejsiu: Po argumentin zgjidhe me fjalët e duhura, jo me fjalët që i thua një vajze. Nuk mund t’ja thuash atë fjalë një vajze.

Roberti: Mos e banalizo.

Alketa Vejsiu: Po e banalizon ti

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?