“Jemi në mëshirë të fatit!”/Bora bllokon rrugët në Kukës

Aktualitet

Reshjet e borës të rëna gjatë ditës së sotme kanë nxjerrë një sërë problematikash në menaxhimin e situatave nga ana e firmave kontraktuese për mirëmbajtjen e akseve nacionale, apo edhe menaxhimin e rrugëve ne zonat rurale nga ana e bashkive të Prefekturës Kukës.

15 cm borë ranë gjatë ditës së sotme duke shkaktuar ndërprerje të energjisë elektrike në shumë fshatra për orë të tëra, bllokim të rrugëve, dalje të automjeteve nga rruga.

Drejtuesit e automjeteve dhe banorët kan ngelur në mëshirën e dimrit, ata apelojnë për ndihmë.

“S’kemi ca të bëjmë se faktet flasin vetë, drita nuk ka prej oresh”-shprehen ata.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?