Hetimi për 25 Prillin, PD publikon planin, do thirren për të dëshmuar 24 drejtues të lartë

Aktualitet Politike

Partia Demokratike ka prezantuar planin e hetimit në Komisionin Parlamentar për zgjedhjet e 25 Prillit.

PD njofton se brenda një muaji do të thirren si dëshmitarë drejtues më të lartë të qeverisë, të SPAK dhe Bashkisë së Tiranës.

Në mbledhjen e sotme të Komisionit Hetimor për Zgjedhjet e 25 prillit, kryetari i Komisionit Enkelejd Alibeaj, njoftoi se Erion Veliaj dhe Dritan Leli, do të paditen për shpërdorim detyre, pasi sipas tij, kanë refuzuar të japin informacion për punësimet dhe shpërblimin e tërmetit.

plani2 1173x1536 1
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?