Protesta e fermerëve, Meta: Duhet dëgjuar zëri i tyre

Aktualitet

Me shumë vëmendje po përcjell protestat e fermerëve të Myzeqesë dhe trevave përreth.I njohur me kërkesat e tyre për përmirësimin e paketës fiskale në lidhje me bujqësinë, theksoj rëndësinë e vendosjes sa më parë të dialogut, për vlerësimin nga ana e Qeverisë të propozimeve, që ata kanë bërë. Mbështetja e sektorit të bujqësisë, jetik për ekonominë e vendit, si dhe dëgjimi i zërit të fermerëve është i domosdoshëm.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?