“Hamami i grave” në Elbasan, shfaqet për 3 ditë me radhë në Teatrin “Skampa”

Art Kulture

Regjsori Londo ka vendosur që premierën e shfaqjes “Hamami i Grave”, ta japë në qytetin e adoleshencës së tij Elbasan, 14, 15 ,16 nëntor, ora 18.00, në Sallën e Teatrit Skampa.  Zgjedhjet e aktorëve ai i bën me të vetmin motiv: bashkëpunim i këndshëm.

Të tillë konsideron edhe bashkëpunimin me aktoren Ola Harizaj, e cila sjell me zgjuarsi një grua plot dilema të mëdha me burrin dhe pjestarët e tjerë të familjes.

E gjendur në vetmi e dhimbje të thellë, personazhi i Olës sheh si zgjidhje shitjen e shtëpisë luksoze dhe fillimin e një jete të re përmes lidhjes me shoqen e saj të shkollës. Do të shihni një Ola të dyzuar, plot temperament, plastik fantastike, sharm dhe me shumë humor.

Për më shumë informacione kontaktoni në 0696539477.

3a20c998 0f3c 42e0 b670 e41137338a90
3cfef68c 1291 4cbb 9a7e 096a498c757d
3fd9ff38 ca82 4fd2 a534 71878681bcc8
5b7a3ffd 311c 4b4b a11b 5ce8a0995888
6eb63f08 e3ec 486d a168 6a04749f3496
36d9e3a6 0a35 4f0d 99e9 d7c15fb9c4a3
6731813b c846 4313 b5b3 4a1ae8280091
12421475 ef73 494b 8967 f6c71316cb78
ee9ed7f4 e5f6 4006 b0e7 38783629d99e
f93b3996 a3e9 42f4 b9da 809c30133388
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?