Rama publikon njoftimin e rëndësishëm

Aktualitet

Kryeministri i Shqipërisë publikoi mëngjesin e sotëm njoftimin për marrjen e dozës së tretë së vaksinës antikoronavirus. Personat mbi 60 vjeç që vuajnë nga sëmundjet kronike, personeli shëndetësor, personat që punojnë në institucionet e kujdesit afatgjatë dhe personat mbi 18 vjeç që vuajnë nga sëmundje të caktuara duhet të vaksinohen për herë të tretë.

Doza e tretë e vaksinës kundër COVID-it duhet të merret jo më herët se 6 muaj pas vaksinimit të dytë.

Postimi i kryeministrit Edi Rama

MIRËMËNGJES 

dhe me këtë informacion të dobishëm për kategoritë që duhet të vaksinohen me dozën 3 AntiCovid, ju uroj një ditë të mbarë.

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?