Basha-Ramës: Bëhu burrë, vettingun e nisim nga unë e ti!

Politike

Lulzim Basha ka sfiduar numrin një të qeverisë, Edi Rama. Në fjalën e tij, Basha nga Foltorja, ka kërkuar miratimin e Vettingut në politikë, duke nisur nga vetë ai, më pas tek Rama. Indirekt, Basha i drejtua paraardhësit të tij, Sali Berisha, duke i dërguar një mesazh se nuk ka pse të nisë Vettingu nga “plaku”, por nga i riu.

Meqë pretendon se nuk i njeh banditët me të cilët bërë masakrën zgjedhore, meqë pretendon se nuk ke pasuri të paligjshme, meqë pretendon të kundërtën dhe më thotë mua; ‘mendohu mirë’. E di ç’ke; bëhu burrë dhe votojë vettingun e politikanëve. T’i marrim me radhë. Ndryshe nga të tjerat, mos ta fillojmë nga plaku, e nisim nga mua dhe pastaj i dyti bëje ti. Nga i pari te i fundit në këtë sallë. E ke fare të thjeshtë, Do t’i japësh fund këtij monologu që bën këtu ku ka shteruar mundësia që të thuash të njëjtat gjëra; voto vettingun.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?