Gëllçi padit RTSH për shkarkimin nga detyra

Aktualitet

Nis seanca në Gjykatën kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar për ish-drejtori i RTSH-së, Thoma Gëllçi. Ky i fundit ka paditur RadioTelevizionin Shqiptar për shkarkimin e tij nga detyra, ndërsa para trupës gjykuese avokati i tij kërkon anulimin e vendit. Dorjan Matlia pretendon se RTSH se nuk ka hapur garën për drejtues pas shkarkimit të Gëllçit nga detyra ndaj dhe duhet dëmshpërblyer me 5 paga.

“Të anulohet vendimi për shkarkimin e tij nga detyra. Gjykata të vendosë që t’i jepen 5 paga që nga shkarkimi,”-tha avokati.
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?