Vdes në një aksident me makinë Karikaturisti i profetit Muhamed

Bota

Vdes në një aksident me makinë Karikaturisti i profetit Muhamed a.s

Mediat e huaja bëjnë me dije se Lars Vilks para aksidentit me një kamion ka qenë duke udhëtuar bashkë me dy policët që kujdeseshin për sigurinë e tij , pasi ai pas karikaturave mbrohej me polici.

Vilks para vitit 2007 ishte i panjohur jashtë Suedisë, por pasi vizatoi karikaturat e profetit Muhamed fitoi zemërimin e mbarë muslimanëve në botë (sigurisht dhe të Zotit të gjithësisë)

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?