Lefter Gështenja: Në 5 zona në Elbasan nuk ofrohet asnjë vend pune

Aktualitet

Deputeti i Librazhdit dhe Përrenjasit, Lefter Gështenja, vazhdon takimet e tij ne Qarkun e Elbasanit ku dhe eshte i zgjedhur. Gjate nje postimi ne profilin e tij ne rrjetet sociale, ai prek papunesine si nje gangrene qe po detyron banoret te braktisin vendin.

Postimi i plote:

Qeveria e ka shndërruar në tokë të djegur Librazhdin, Prrenjasin, Cërrikun, Peqinin, Belshin. Nuk ka asnjë vend pune që të rinjtë, të diplomuarit, profesionistët të mund të punojnë, te fitojnë dhe të jetojnë në zonën tonë.

Mund të jetë një imazh i teksti

Shikoni të dhënat e vetë qeverisë së papunësisë nga Agjencisë Kombëtare e (Sh)Punësimit.

Në Librazhd, Prrenjas, Peqin, Cërrik, Belsh nuk ka asnjë vend pune të lirë as në shtet, as në privat. I vetmi vend pune është në Gramsh.

Mund të jetë një imazh i teksti

Treva jonë duhet të ishte ndër më të pasurat e vendit dhe të siguronte me mijëra vende pune në turizëm, bujqësi, tregti apo industri të vogla.

Mund të jetë një imazh i teksti

Ky është një realitet që sjell vetëm shpopullim, varfëri, nënshtrim. Ndryshimin e kemi në dorë vetë! Duhet ndryshim me demokratët.

Mund të jetë një imazh i teksti

#Librazhd #Prrenjas #Punësim #Ndryshim #Demokratët

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?