Kuvendi ndërpret transmetimin e komisionit të Shëndetësisë

Politike

Kuvendi i Shqipërisë ndërpret transmetimin e mbledhjes së konstituimit të Komisionit të Shendetësisë.

Në kanalin rtsh kuvend, që paguhet nga taksat e qytetarëve, mbledhja e komisonit që drejtohet nga deputetja e PD, Albana Vokshi, u ndërpre kur zonja Vokshi po shfaqte fotografitë që tregojnë dy standardet e maxhorancës, mbledhje online për t’i kufizuar hapësirën opozitës dhe mbledhje fizike të qeverisë dhe PS pa respektuar masat për pandeminë.

Kuvendi i Shqipërisë fshin nga faqja mbledhjen e Komisionit të Shendetësisë, të drejtuar nga opozita.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?