Besnik Kelmendi/ Politikani Shqiptar jep kontributin e tij në progamin e CDU-së

Aktualitet Politike
Politikani Shqiptar, Besnik Kelmendi përmes një postimi në profilin e vet në “Facebook” ka falenderuar zyrtaret e CDU-së
për mbështetjen e tyre për mundësin qe atij iu është ofruar të kontriboje në progamin e CDU-së
Të dashur Miq,
Nëpërmjet këtij dokumenti dëshiroje t’ju paraqes një pjesë të progamit të CDU-së për kandidatin tonë
për Kancelar z. Armin Laschet, ku një nga pikat kryesore ështe dhe marrëdhenia e përbashkët mes Shqipërisë, Kosovës dhe Gjermanisë. Personalisht ndihem i lumtur që pata nderin e vecante të kontriboja në këte progam duke shprehur mendime dhe opinione të ndryshme lidhur me problematikat që e shqetesojne realisht komunitetin Shqiptare. Ndaj, nga ky rast përfitoje të falenderoje z. Armin Laschet, Kandidatin e CDU-së për Kancelar, Kreun e zyrës për marrëdheniet me jashtë z. Ruben Schuster dhe Sekretarin e përgjithshëm të CDU-së Paul Ziemiak, për mbështetjen dhe suportin e tyre të pakursyer në mbështetjen e Diaspores Shqiptare dhe jo vetem.
> Postimi i tij në facebook
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?