AMA e Endira Bushatit i vendosi 1 milion Euro gjobe Shijak TV

Aktualitet Shkrime

Nga Nebil Çika

Kjo Endira Bushati po akuzon ne TV Bashen, se nuk beri opozite Ramës: “Ne të PD-së gjatë fushatës nuk kemi bërë fare opozitë kundër qeverisë. Ne kemi bërë opozitë vetëm kundër LSI-së. Lulzim Basha mund të jetë sërish kryetar, por nuk do ketë Partinë Demokratike me vete”.
Po i them zonjës ne fjale se një nga gjerat me te mira qe beri Basha ishte qe nuk futi pikërisht ju ne listat për deputetë te PD. Atë qe i keni bere ju PD-se nuk ja ka bere askush as komunistet zyrtare . Ne kohen kur drejtonit AMA-n i vendoset ne mënyrën me te pa ligjshme te mundshme 1 milion Euro gjobe Shijak TV televizionit te vetëm qe e ka mbështetura atë pa kushte . Për ketë arsye PD është sot pa asnjë medie pro saje. Nuk ka me fushate apo akt kundër PD-se se ku ne 27 vjet . Sot Basha me shume se kusuret e tij vuan kusuret e qeverisjes se saje dhe veçanërisht te kësaj Endires dhe shumicës se asaj liste ish pushtetarësh te saje. E kam kundërshtuar publikisht, për ketë arsye zgjedhjen e saje ne kryesi te PD-se por Basha nuk reagoi. Miri ti behet tani te dëgjoje “pordhët “ e saje.

Ne se ka opozite qe ka bere Endira ajo eshte kundër PD-se dhe rasti e mega-gjobës politike ndaj Shijak TV është prova me e qarte për ketë. Atëherë u interesuam për motivet e kësaj sjellje kriminale ndaj TV-se se vetme pro PD por nuk morëm asnjë përgjigje zyrtare. Sot po pyes serish Sali Berrishen: Ka ndonjë shpjegim për “opozitën” e ish vartëses se tij Bushati ?! Po Genc Pollo dhe Ilir Rusmali kane ndonjë mendim për këtë

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?