Ju jeni e kapur zonja Kim!

Aktualitet

Ylli Dylgjeri

Replike
Ju jeni e kapur zonja Kim!
-duke lexuar intervisten e Yuri Kim
Pasi e lexova me vemendje fjalet e Ambasadores nuk mund te hesht. Nuk mund te hesht parpara te pavertetave, sajesave, çfaqesimeve, intriges mes rreshtave dhe tangerllekut aziatik.
Se pari,
Presidenti i SHBA ju ka derguar te mbash ekuilibret ne vend e ne rajon dhe mos fusesh hundet vend e pa vend ne nje shtet sovran.
Ne shqiperi operon nje trupe e tere diplomatesh. Ju keni pervetesuar djallezisht rolin e violines se pare, dhe po kryeni patronazhismin diplomatik!
Se dyti, flisni per biznes.
Ku e keni biznesin? Ku jane marreveshjet? Ku jane kompanite amerikane? Dhoma e tregetise amerikane me se nje here eshte ankuar se ne shqiperi nuk behet biznes. Amerika eshte nder te vetmet shtetete qe nuk ka MOU, Marreveshje te Bashkepunimit Ekonomik me Shqiperine. Doni me? Aty jane shifrat. Ju jeni diplomatja e vetme perendimore qe nuk doni ta shihni ne varferine tone ekstreme. Ju, ju kenaqin dhuratat e Kryeministrit brenda dhe jashte Qeverise. Keto jane pamje ne publik.
Se treti, thua se kritikohesh se mbeshtet Qeverine.
PO. Do kritikohesh dhe shume.
Ti mbeshtet nje nga qeverite me te korruptuara, me te anatemuara, me jopopullore. Ju mbeshtesni nje qeveri qe ka vjedhur zgjedhjet, ka vjedhur lirite e qytetareve, po largon rinine, po rrenon ekonominë, po drogon brezat.
Shih raportet e monitorimit te Shtetit Amerikan se çfare thone per vendin tim. Ju s’doni Ti shihni.
Se katerti,
ju takon thoni njerez kudo dhe ato ju shprehen ndryshe. Nuk eshte e vertete. Ju perzgjidhni, gjeni njerez te nenshtruar, gjeni vasale te pushtetit dhe Edi Rames. Ashtu si njerzit qe takoni edhe Ju jeni e kapur zonja Kim.

instagram follower kaufen

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?