Basha replikon për vdekjet gjatë pandemisë

Politike

Teksa kryeministri Rama po prezantonte programin qeverisës, kreu i PD-së Basha e ndërpreu nga vendi duke i kujtuar atij se vendi ka pasur 16 mijë vdekje më shumë gjatë pandemisë.

Ndërsa Rama po fliste për përballimin e pandemisë dhe përmirësimin e infrastrukturës spitalore, Basha i kujtoi kryeministrit se në vend ka pasur 16 vdekje më shumë.

’16 mijë vdekje më shumë, 16 mijë vdekje më shumë.’ – tha Basha. Kreu i qeverisë u përgjigj duke thënë se struktura spitalore e vendit do përmirësohet edhe më shumë duke shkuar drejt autonomisë ndërsa shtoi se vendi nuk ia zili askujt përballimin e pandemisë.

instagram volgers kopen

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?