Situata nga Covid-19 në vend, ezaurohen 70% e shtretërve në spital

Aktualitet

Situata vijon të jetë e rëndëuar në vend sa i përket pandemisë nga Covid-19. Bëhet me dije se në spital janë të shtruar 205 persona, ndërsa kapacitete janë 250.

Në spitalin e infektivit janë shtruar edhe dy gra shatzëna. Gjithsej numri i grave shtatzënë në spital është 8. Kategori e cila po preket shumë nga Covid-19 dhe me komplikacione të rënda.

Gazetari Skëndaj raporton se mes të shtruarve ka edhe persona që janë vaksinuar me Pfizer dhe coronavax.

Vendi jonë prej disa kohësh ka një numër të lartë të infektuarish që pas shfaqes së variantit delta në Covid-19.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?