Ndërpritet seanca për vrasësin e 18-vjeçares në Kosovë

Aktualitet

Seanca gjyqësore për vrasjen e 18-vjeçaren Marigona Osmani në Kosovë është ndërprerë. Autorit të vrasjes, Dardan Krivaqës iu përkeqësua gjendja shëndetësore dhe është nxjerrë nga Gjykata.

Ai po merr ndihmën e parë, por mësohet se nuk është dërguar ende në emergjencë. Krivaqa bashkë me Arbër Sejdiun disa ditë më parë lanë të vdekur në derën e spitalit 18-vjeçaren.

Krivaqa dhe Osmani ishin të lidhur dhe dyshohet se vrasja ndodhi për xhelozi. Më pas Krivaqa u arratis dhe u arrestua në një fshat të Ferizajit.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?