Besnik Kelmendi CDU/ Vendimi i drejtë për Afganet në trevat tona.

Aktualitet Bota
Të dashur
Miq!!
Lidhur me lajmet e fundit që po qarkullojnë neper media dhe portale, përsa i përkete qytetareve Afgan në vendet shqip folës. Dëshiroj të përshëndes vendimin e Qeverise Shqiptare, Kosovës dhe Maqedonis së Veriut, për gadishmërin e tyre për strehimin e qytetarëve Afgan pranë trojeve tona, derisa situata në vendin e tyre të stabilizohet. Për shkak të kaluares sonë gjatë shekullit të kaluar, unë sot nuk mund të rrija pa shprehur publikisht opinionin tim lidhur me këtë ngjarje të tmerrshme që po ndodh sot mbi popullin Afgan. Kur shikoje Afganet sot, kthehem shumë vite pas dhe me kujtohen të gjitha momentetet e tmerrshme tona në një sekond të përmbledhur në mendjen time, gjatë regjimit Serb në Kosovë. (Pa dashur të futem në detaje) Ndaj SOT, i bëje thirrje publike shqiptarëve të bëjnë më të miren e tyre në këte ngjarje që ndodhet populli Afgan. Sepse në tilla kushte, ato kanë nevoje për mbështetjen tonë ashtu siç kishim ne nevoje për të tjeret kur ishim në të njejten situate.
I juaji
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?