Toka në mes të flakëve, NASA poston imazhe dramatike nga hapësira

Bota

Bota e ‘pushtuar’ nga zjarri, këto janë imazhet dramatike nga hapësira, të publikuara nga agjencia hapësinore, NASA.

Shenjat e kuqe tregojnë vendet ku ka zjarre aktive, ku ‘flakët’ kanë pushtuar Evropën Jugore, Amerikën Jugore dhe Veriore, pjesën më të madhe të Afrikës së Jugut dhe Australisë.l

Evropa Jugore aktualisht po përjeton një situatë shumë kritike, me zjarre të fuqishëm që përfshijnë Italinë, Greqinë, Spanjën, Maqedoninë veriore dhe Turqinë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?